Rojkind Arquitectos: High Park

Rojkind Arquitectos: High Park

(16. 6. 2011) Rojkind arquitectos zveřejnili svůj návrh na 'High Park', vícepatrovou multifunkční budovu na předměstí Monterrey v Mexiku.

 
 
 
 

Rojkind Arquitectos: High Park

Rojkind arquitectos zveřejnili svůj návrh na 'High Park', vícepatrovou multifunkční budovu na předměstí Monterrey v Mexiku.Místo: Monterrey, Mexico
Autor: Rojkind Arquitectos
Vizualizace:  archiv autorů, Glessner Group

Realizace - zahájení stavby: léto 2011
Ve snaze zmírnit účinky extrémního klimatu jsou stropy jednotlivých pater posunuty, takže vytvářejí osvětlené a stíněné plochy na fasádě.

Místo je obklopeno majestátním východním pásmem pohoří Sierra Madre, na něž jsou zaměřeny výhledy z mnohaúrovňových teras budovy. Michel Rojkind říká: "Lidé mohou využít výhody domu, který je spojen se zahradou nebo vnějšími prostory, které byty obvykle nemají. Projektem, který obsahuje nejen terasy, ale skutečné zahrady, a to dokonce i v horních patrech, jsme dosáhli pro měsro Monterrey nové zkušenosti."

Přízemmní dospozice ustupuje od čáry pozemku, a tak vzniká krytý vnější veřejný prostor. První dvě podlaží jsou určena pro komerční využití, dalších osm pater obsahuje jednak luxusní byty, jednak rekreační zařízení, jako bazén, tělocvičnu a lázeňské zařízení. Byty mají plochu od 250 do 650 m2 a jejich interiéry navrhnou místní architekti, takže každý obytný prostor získá vlastní styl a atmosféru.
 

vstupní podlaží1. NP2. NP


3. NP


4. NP
5. NP


6. NP


7. NP


8. NP9. NP

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz