Rotalova 63

Rotalova 63

Rotalova 63, Brno Husovice

(3. 8. 2021) IKA Brno

   
 
 
 
 

Rotalova 63

Přízemní dům s podkrovím byl navýšen o jedno podlaží, vznikly tak tři byty. Každému náleží jedno patro, přitom byty v 1. a ve 2. NP mají každý vlastní kus zahrady, přímo přístupný z hlavního obytného prostoru. Takové uspořádání umožňuje rodinné bydlení ve městě, což bylo hlavním konceptem rekonstrukce.


Dům na obdélném půdorysu se sedlovou střechou a vikýřem je jednoduchý svou barevností i hmotovým řešením. Přílišnou jednoduchost narušuje umístění oken na fasádách. V kontrastu se světlou fasádou, která byla jemně doladěná žlutým odstínem dřevěných oken a obložením soklu v uliční linii, je tmavá falcovaná plechová střecha. V interiéru společných prostor je výrazná vzorovaná dlažba a linie kovového černého zábradlí schodiště.

Dispozičně dům navazuje na původní objekt: zachovává umístění vstupu a hlavního komunikačního prostoru. Ze společné chodby s úložným prostorem pod schody, je přístup do bytů. mají vždy dva pokoje orientované do ulice, hygienické zázemí uprostřed dispozice a hlavní obytný prostor s kuchyní a jídelnou, který navazuje na zahradu, v podkrovním bytě jen pohledově.
 
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.2120412
16.6283519
Rotalova 63

Rotalova 63
Rotalova 63
Brno Husovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz