Sacre Coeur 2

Sacre Coeur 2

Holečkova, Praha 5

(22. 4. 2015) Rezidenční projekt přímo nad tělesem strahovského automobilového tunelu.

   
  • prohlídka stavby 15. a 16. dubna 2015

 
 
 
 

Sacre Coeur 2

V místě původní prvorepublikové zástavby, v blízkosti historického centra Prahy i vrchu Petřín, vznikla díky stavbě Strahovského tunelu od roku 1985 proluka, která výrazně nabourala přirozenou urbánní strukturu a po řadu let svou nehostinností připomínala spíše městskou periferii se všemi doprovodnými negativními rysy.
 
Společnost SATPO ji využila a s použitím high-technologií v jedné části proluky postavila již v roce 2009 obytný komplex Sacre Coeur, který nasměřoval tuto oblast k modernímu a luxusnímu bydlení. Od března minulého roku společnost SATPO navazuje výstavbou rezidenčního projektu Sacre Coeur2 přímo nad tělesem strahovského automobilového tunelu.

Plánovaná novostavba v jižním svahu pod rezidenční čtvrtí Hřebenky, pár minut pěšky od Kinského zahrady, Nového Smíchova a malostranského Újezdu navrátí žádané rezidenční lokalitě zpět svou slávu, zrekultivuje a zároveň dotvoří okolí, stane se přirozenou dominantou této lokality. 

Architektonický návrh navazuje na stávající park Sacre Coeur a pokračující zahradu Kinských, dává vyniknout pohledové ose směřující k novorománskému klášteru Sv. Gabriela z roku 1891 a vytváří městský prostor „náměstí“ ustupující rušné ulici Holečkova.  Propojení obou parků je podpořeno zklidněním stávající ulice Grafické.

Výhledy, špičkové standardy, vzdušná architektura, bezpečnost a respektování soukromí, to vše nabízí tato exkluzivní novostavba  s půdorysem podkovy a šesti vchody. Ve dvou podzemních podlažích budou umístěny komerční prostory, celkem 109 parkovacích stání a sklepy. V šesti nadzemních podlažích Rezidence Sacre Coeur2 nabízí k výběru tři různé typy rezidenčních jednotek v cenové relaci od 2,9 milionů do 34 milionů korun. Vedle limitované nabídky 8 loftů se zahradou a terasami,  výhledy na historické centrum Prahy, dále pak 72 apartmánů o velikosti 1+kk až 5+kk a 5 luxusních penthousů přímo na střeše objektu.

Konstrukčně se převážná část stavby polyfunkčního domu nachází nad podzemní stavbou Strahovského tunelu, je rozdělena na tři samostatné dilatační celky. Jižní a severní křídlo objektu se skládá z ocelové konstrukce, která ˈpřemostíˈ konstrukci tunelu a přenese zatížení do okolí stavby. Zvoleným konstrukčním systémem se do vlastní konstrukce a nad ní umožní vestavba bytových jednotek.  

Svislé nosné konstrukce tvoří železobetonové monolitické pilíře, sloupy a stěny v tloušťkách 200-300 mm. Nosnou konstrukci zastřešení garáže tvoří ocelové kruhové sloupy s požárním obkladem. Schodiště jsou navržena jako železobetonová dvouramenná s monolitickými mezi-podestami a prefabrikovanými schodišťovými rameny, fasáda jako kontaktní sendvičová konstrukce s tepelnou izolací z minerálních vláken. Povrch tvoří hladká omítka a barevný nátěr v kombinaci fasádních skleněných obkladů a pohledového betonu v prvním patře a na zábradlí balkónů.

Největším luxusem je podle filosofie společnosti SATPO prostor. Byty na Hřebenkách proto mají v jednotlivých dispozicích řádově o 20 % větší plochu  než bývá běžné a jsou navrženy tak, aby byla striktně oddělena obytná zóna od privátní. Součástí projektu je tradičně vysoký standard vybavení, celoplošné vytápění, klimatizace a „en­suite“ koupelny. Standardy Sacre Coeur2 respektují čistotu designu, funkčnost a pověst dodavatele. Společné prostory a okolí budovy Sacre Coeur2 bude hlídat kamerový systém a v přízemí, u vstupu do budovy, je samozřejmostí nonstop recepce s majordomem

ZÁKLADNÍ ÚDAJE O PROJEKTU:
Společnost SATPO, ke dni 24.3. 2014, předala stavební společnosti METROSTAV, a. s., stanoviště pozemku pro výstavbu rezidenčního projektu Sacre Coeur2 a byly zahájeny stavební práce. 
kolaudace: plánovaná na přelom roku 2015-2016
předání bytových jednotek klientům: plánováno na jaro 2016
architekt: SCHINDLER SEKO ARCHITECTS
generální dodavatel stavby: METROSTAV, a. s.
dispozice a velikost bytů:
5 penthousů  s výměrou od 165 až do 255 m2
8 loftů s dispozicí od 2+kk do 6+kk a výměrou od 77 do 224 m2
72 apartmánů s dispozicí od 1+kk do 5+kk a výměrou od 34 do 182 m2
ceny bytů
nejlevnější bytová jednotka 1+kk s výměrou 34 m2 stojí 2.990.000 CZK
nejdražší penthouse s velikostí 255 m2 se nabízí za cenu 33.890.000,- CZK.
standard projektu a bytových jednotek
kompletní přehled standardů objektu: http://www.satpo.cz/projekt/sacre-coeur-2-1/objekt
kompletní přehled standardů bytových jednotek: http://www.satpo.cz/projekt/sacre-coeur-2-1/jednotky
předpokládaná celková investice: 760 Mio  CZK
financování: hlavní investor -  společnosti SATPO a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s
další plánované etapy, projekty:
RSC III (dům pro seniory): má pravomocné stavební povolení
RSC IV: má územní plán,  v přípravě 

tisková zpráva

Související články:
Sacre Coeur2 30. 5. 2014Základní informace o objektu

 
 
 
 

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.0783704
14.4028341
Sacre Coeur 2

Sacre Coeur 2
Holečkova
Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz