Showroom kosmetiky

Showroom kosmetiky

Praha-Vinohrady

(3. 6. 2015) Petra Bíšková, Klára Císařovská - Mooza architecture 

   
 
 
 
 

Showroom kosmetiky

Showroom s luxusními kosmetickými přípravky našel své místo v krásném vzdušném dvoupatrovém prostoru. Předchozí pronajímatel jej využíval jako ateliér módní návrhářky, takže zařízení se muselo kompletně proměnit. Dispozice prostoru nabízí recepci, dvě kanceláře s výstupem do zahrádky ve vnitrobloku, prodejní prostor orientovaný do ulice a zázemí v podobě kuchyňky a toalety v prvním i druhém podlaží.
Celý návrh propojuje motiv zlatých šupin, které jako kůže obkládají zdi, plynule přecházejí jako podhled na strop a u oken kryjí boxy na rolety. Zlatá barva a forma šupin také odkazují většinu z nabízených výrobků - samoopalovací kosmetiku.
Původní osvětlení spíše kancelářského typu, nutné pro precizní práci módní návrhářky u šicího stroje, jsme nahradili větším množstvím malých zdrojů, krytých ve skleněných baňkách. Prezentační inventář je navržen na míru. Speciální produkty jsou ve vysokých subtilních sklenicích na kovových nohách, volně rozmístěny v prostoru a tvoří pomyslnou protiváhu skleněným svítidlům. Větší množství produktů lze umístit na podélnou skleněnou polici a do bílé nenápadné skříňky pod ní.

Realizace projektu byla výzvou díky omezenému finančnímu rozpočtu i termínu. První důvod vedl k hledání materiálů s nižší pořizovací cenou a jejich atypického využití. Šupinový obklad je navržen z prvků, jejichž původní využití bylo určeno spíše na poli pekařském a cukrářském. Stejně tak svítidla jsou vyrobena z baněk pro dekoratérské potřeby, do kterých bylo nutné vyřezat další otvory pro objímky žárovek. Šibeniční termín ovlivnil výběr realizačního týmu. Nestandardního úkolu se nakonec nezalekli pánové se zkušenostmi s produkcí a realizací různorodých akcí, festivalů a veletrhů. Bylo třeba nejprve vymyslet řešení, jak zlatá kolečka upevnit na strop a stěny, navíc ve tvaru plynulých vln. Když přes mírné komplikace hrozilo, že se showroom nestihne předat klientovi v termínu, ruku k dílu při realizaci přiložily i architektky a dobrovolníci z řad kamarádů. 
Autorská zpráva
Foto: Václav KahounShowroom kosmetiky v Praze na Vinohradech
Autor: Mooza architecture - Ing. arch. Petra Bíšková, Ing. arch. Klára Císařovská
Projekt a realizace: 2014
Užitná plocha: 110 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

Objem a plocha

Užitná plocha [m²]: 110

 
 
 
 
50.0754101
14.4477525
Showroom kosmetiky

Showroom kosmetiky
Praha-Vinohrady

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz