Showroom kosmetiky

Showroom kosmetiky

Praha-Vinohrady

(3. 6. 2015) Petra Bíšková, Klára Císařovská - Mooza architecture 

   
 
 
 
 

Showroom kosmetiky

Showroom s luxusními kosmetickými přípravky našel své místo v krásném vzdušném dvoupatrovém prostoru. Předchozí pronajímatel jej využíval jako ateliér módní návrhářky, takže zařízení se muselo kompletně proměnit. Dispozice prostoru nabízí recepci, dvě kanceláře s výstupem do zahrádky ve vnitrobloku, prodejní prostor orientovaný do ulice a zázemí v podobě kuchyňky a toalety v prvním i druhém podlaží.
Celý návrh propojuje motiv zlatých šupin, které jako kůže obkládají zdi, plynule přecházejí jako podhled na strop a u oken kryjí boxy na rolety. Zlatá barva a forma šupin také odkazují většinu z nabízených výrobků - samoopalovací kosmetiku.
Původní osvětlení spíše kancelářského typu, nutné pro precizní práci módní návrhářky u šicího stroje, jsme nahradili větším množstvím malých zdrojů, krytých ve skleněných baňkách. Prezentační inventář je navržen na míru. Speciální produkty jsou ve vysokých subtilních sklenicích na kovových nohách, volně rozmístěny v prostoru a tvoří pomyslnou protiváhu skleněným svítidlům. Větší množství produktů lze umístit na podélnou skleněnou polici a do bílé nenápadné skříňky pod ní.

Realizace projektu byla výzvou díky omezenému finančnímu rozpočtu i termínu. První důvod vedl k hledání materiálů s nižší pořizovací cenou a jejich atypického využití. Šupinový obklad je navržen z prvků, jejichž původní využití bylo určeno spíše na poli pekařském a cukrářském. Stejně tak svítidla jsou vyrobena z baněk pro dekoratérské potřeby, do kterých bylo nutné vyřezat další otvory pro objímky žárovek. Šibeniční termín ovlivnil výběr realizačního týmu. Nestandardního úkolu se nakonec nezalekli pánové se zkušenostmi s produkcí a realizací různorodých akcí, festivalů a veletrhů. Bylo třeba nejprve vymyslet řešení, jak zlatá kolečka upevnit na strop a stěny, navíc ve tvaru plynulých vln. Když přes mírné komplikace hrozilo, že se showroom nestihne předat klientovi v termínu, ruku k dílu při realizaci přiložily i architektky a dobrovolníci z řad kamarádů. 
Autorská zpráva
Foto: Václav KahounShowroom kosmetiky v Praze na Vinohradech
Autor: Mooza architecture - Ing. arch. Petra Bíšková, Ing. arch. Klára Císařovská
Projekt a realizace: 2014
Užitná plocha: 110 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

Objem a plocha

Užitná plocha [m²]: 110

 
 
 
 
50.0754101
14.4477525
Showroom kosmetiky

Showroom kosmetiky
Praha-Vinohrady

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz