Sociální byty v Bílovicích nad Svitavou

Sociální byty v Bílovicích nad Svitavou

Husova 148, Bílovice nad Svitavou

(14. 4. 2021) Čtyřstěn

   
 
 
 
 

Sociální byty v Bílovicích nad Svitavou

Zadáním bylo vytvořit na místě staré truhlárny jednoduchý, levný objekt se šesti byty.

 
S respektem k charakteru lokality má dům tvar, který se vyskytuje všude v okolí a sedlové střechy. Drobnějšího měřítka jsme dosáhli otočením štítů do ulice. Střešními okny tak slunce prostupuje do zadních horních místností a zároveň to dalo celému souboru dynamiku a přívětivý charakter. Jednotlivé byty-domy jsou logicky členěny i navázány na pavlač. U venkovního schodiště jsou dva třípokojové byty, uprostřed dva dvoupokojové (s budoucí možností rozšíření pokoje na terasu) a v koncové části jsou nad sebou dvě garsoniéry. Tím se na pavlači logicky rozmělňuje provoz i pohyb osob.

Do polozapuštěného suterénu přístupného z ulice jsme umístili technické zázemí a garáže. Z této platformy vyrůstají jednotlivé domy-byty ustoupené o pavlač. Pavlač jsme záměrně rozšířili a vytvořili z ní nejen komunikaci ke vstupům do bytů, ale i poloveřejný prostor, kde se mohou setkávat sousedé. Interakci podporují i lavičky s květinovými truhlíky u vstupních dveří. Zároveň tyto bloky vytváří odstup od oken z kuchyní, orientovaných do pavlače.

Dispozice jednotlivých bytů je minimální, ovšem ne na úkor provozu či komfortu. Všechny prostory jsou maximálně využitelné a funkční. V prvním patře je zádveří, záchod, kuchyně propojená s obývacím prostorem proskleným do dvorní části (zahrady). Orientace na sever umožňuje větší otevření prosklených ploch bez hrozby přehřívání interiéru a zároveň zajišťuje dostatek denního světla. Středem dispozice prochází schodiště do patra, kde jsou umístěny ložnice a koupelny.

Použité materiály jsou běžné, odolné a zároveň levné. Suterén – podnož garáží a technické zázemí je betonové z bednicích tvarovek, opatřených stěrkou. Strop nad suterénem monolitický, železobetonový, stropy v bytech jsou skládané z předepjatých železobetonových panelů. Horní patra jsou zděná z cihelných tvárnic s tepelnou izolací a omítnutá. Veškeré výplně otvorů, ocelová zábradlí, stříšky tvořící závětří nad vstupem a venkovní svítidla mají antracitovou barvu. Venkovní dřevěné treláže jsou z nehoblovaných modřínových latí bez povrchové úpravy. 

Autorská zpráva
Foto: Pavel Barták

Investor: Obec Bílovice nad Svitavou
Autor: ČTYŘSTĚN – Milan Joja, Karel Kubza, Tomáš Págo; spolupráce Martina Fojtíková, Pavel Matonoha, Martin Urubek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.2482949
16.6707139
Sociální byty v Bílovicích nad Svitavou

Sociální byty v Bílovicích nad Svitavou
Husova 148
Bílovice nad Svitavou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

22. 12. 2023 20:03:21. Get Urgent Mini Loan In Minutes 918929509036. dr james eric

 
 
 
 

22. 12. 2023 20:03:21. Get Urgent Mini Loan In Minutes 918929509036. dr james eric

  Do you need Finance? Are you looking for Finance? Are you looking for finance to enlarge your business? We help individuals and companies to obtain finance for business expanding and to setup a new business ranging any amount. Get finance at affordable interest rate of 3%, Do you need this finance for business and to clear your bills? Then send us an email now for more information contact us now via (financialserviceoffer876@gmail.com) whats-App +918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Thanks

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz