SPC minerální krytiny a vinyly Kährs

SPC minerální krytiny a vinyly Kährs

(22. 1. 2020) Elastické podlahy Kährs ctí krédo „dýchat doma zdravý vzduch“

   
 
 
 
 

SPC minerální krytiny a vinyly Kährs

Nejstarší švédská značka dřevěných podlah Kährs (založena 1857) rozšířila své portfolio o elastické krytiny. I v tomto segmentu však zůstala věrná ekologickému a přírodnímu přístupu – nejen dekory imitujícími dřevo a kámen, ale především ekologickým a zdravotně nezávadným složením těchto podlah. Všechny druhy nových elastických krytin, které Kährs vyrábí v kategoriích SPC minerální podlahy a vinylové krytiny, nepoužívají ftaláty ani změkčovadla. Krédem švédské značky Kährs, kterou k nám dováží společnost Kratochvíl parket profi, zůstalo i v segmentu elastických krytin přání „dýchat doma zdravý a čistý vzduch “. 

Důležitým vodítkem při výběru podlahy by měly být zdravotní nezávadnost a ekologie,  vždyť většina z nás tráví v uzavřeném prostoru 80 až 90 % svého času a denně vdechne přibližně 10 – 20 m3 vzduchu. A právě podlaha představuje dost velikou plochu, ze které se mohou, ale také nemusejí uvolňovat těkavé látky, které dýcháme. To když zvolíme zdravou krytinu, mezi které patří především ekologické podlahy nebo přírodní dřevo. Na to bychom měli pamatovat zejména v dětských pokojích, kde jsou batolata dlouhodobě v přímém kontaktu s podlahou – a pokud bedlivě sledujeme zdravotní nezávadnost hraček, měli bychom stejnou pozornost věnovat i podlahám. Tradiční švédský výrobce dřevěných podlah Kährs si svůj zodpovědný ekologický přístup přináší i do oblasti elastických krytin, u nichž je důležité ohlídat si původ a certifikaci o zdravotní nezávadnosti. SPC minerální krytiny Kährs Click i vinyly Kährs Dry Back mají několik certifikátů, včetně prestižního Émissions dans l’air intérieur.

Kährs kromě dřevěných podlah nově vyrábí i SPC minerální krytiny a vinyly
SPC minerální krytiny Kährs Click (pokládané na zámek) i lepené vinyly Kährs Dry Back nabízejí dekory v kolekcích WOOD DESIGN, STONE DESIGN a WOOD HERRINGBONE DESIGN (vzor rybí kosti). Všechny nové krytiny byly navrženy tak, aby vylepšily prostředí interiérů co do kvality vzduchu i akustiky. Samozřejmostí je tedy fakt, že neobsahují ftaláty ani změkčovadla, proto elastické krytiny Kährs neprodukují žádné emise a vzduch v interiéru zůstává čistý a zdravý.

Ke komfortu bydlení přispívá i zvukově izolační podložka IXPE, redukující přenos hluku, kterými jsou některé kolekce opatřeny, krytiny jsou měkké na došlap a tedy příjemné na hraní i pro batolata. Vrchní vrstva dělá z elastických podlah Kährs vysoce odolnou podlahu proti opotřebení, poškrabání, usazování nečistot či vlivu chemikálií, je vhodná i pro nejzatěžovanější komerční prostory. Složení z voděodolných materiálů umožňuje pokládku i ve vlhkých prostorách bez rizika poškození. Společným znakem elastických krytin Kährs je i dlouhá životnost a snadná údržba.

SPC minerální krytiny Kährs Click se pokládají výhradně na zámek
Minerální jádro je inovativní směsí minerálů a moderních polymerů, které zaručují zdravotní nezávadnost, maximální odolnost a rozměrovou a tvarovou stabilitu podlah SPC minerální krytiny Kährs Click. Jádro tvoří minerály (stone polymer composit), tedy materiály vytvořené samou přírodou. Oproti vinylovým podlahám jsou tvrdší, pevnější a méně náročné na kvalitu podkladu, přitom jsou příjemné na dotek.

Podlahy SPC minerální krytiny Kährs Click se pokládají plovoucím způsobem se zámkem 5G. Ze spodu je krytina opatřena zvukově izolační podložkou IXPE, která tlumí hluk a zpříjemňuje došlap. V sortimentu jsou dekory z kolekcí WOOD DESIGN, STONE DESIGN a WOOD HERRINGBONE DESIGN, které zahrnují klasické dřevěné dekory i elegantní vzor rybí kosti, v řadě kamenných povrchů lze vybírat z nabídky od přírodního kamene po beton.

Odolné lepené vinyly Kährs Dry Back jsou vhodné do komerčních prostor
Vinyly Kährs Dry Back se lepí a jsou extrémně odolné, a to na úrovni zátěžové třídy 43 pro komerční prostory, proto se hodí do obchodů, hotelů, kanceláří či restaurací.

Více na www.kpp.

tisková zpráva Kratochvíl parket profi, s. r. o.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz