Společenská místnost a dílna

Společenská místnost a dílna

(22. 6. 2017) Nordic Zen

   
 
 
 
 

Společenská místnost a dílna

Společenská místnost je výsledkem rekonstrukce dílny ze 60. let 20. století. Základem jejího konstrukčního řešení je ocelová nosná konstrukce z T profilů, která byla vyplněna dřevocementovými panely tloušťky 8 cm. Ty tvořily obvodovou jinak nezateplenou stěnu. Na střeše byly osazeny desky z vlnitého azbestu.
Při rekonstrukci dílny na společenskou místnost byly svařované nosné konstrukce zachovány. Vizuální propojení interiéru s exteriérem se zajistilo vybouráním třech panelů z jihozápadní strany a osazením velkoformátových tepelně izolačních dvouskel tamtéž. Ostatní obvodové stěny byly osazeny tepelně izolačními deskami Rockwool 100 mm a z vnější strany modřínovými palubkami. Namísto plechových vrat byly na severozápadní straně osazeny lakované plné dveře s větracím oknem. Střecha je rovněž zateplena minerální vatou, v interiéru je pobita modřínovými palubkami natřenými na bílou barvu, z vnější strany je borovicový záklop a asfaltové pasy jako střešní krytina. Podlahu tvoří původní betonová deska, rošt a desky Rockwool 80 mm + modřínové palubky. Svítidla industrial originál 30. léta 20. století.
Vytápění je zajištěno kamny na dřevo s napojením na původní komínové těleso.

Objekt nové dílny a skladu je dřevostavba postavená na betonových pasech a desce, jejímž základem je nosná dřevěná konstrukce z hranolů 9 x 5 cm + opláštění z modřínu. Střecha je pultová s krytinou z asfaltových pasů, vrata celodřevěná s kovovým mechanismem na posun.

Autorská zpráva

Autor: Nordic Zen - Zdeněk Duroň, Radka Duroňová
Místo:Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Zastavěná plocha: společenská místnost 33 m², dílna 16,1 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz