Státní okresní archiv Louny

Státní okresní archiv Louny

(17. 8. 2022) PROSTOR 008

   
 
 
 
 

Státní okresní archiv Louny

Budova archivu je navržena jako soubor zářezů do svažitého terénu pozemku. Jedná se o čtyři podlouhlé hmoty o různé výšce a délce. Každá hmota nese jinou primární funkční náplň a celý komplex se postupně zužuje směrem k jihu souběžně s tvarem pozemku. V polovině je mezi hmoty vloženo zahradní atrium pro přivedení nepřímého světla do pracovních prostor archivářů a kultivaci pracovního prostředí výhledem do vegetace.

Hlavní budova depotu je ponechána téměř bez otvorů, naopak objekt administrativy a objekt kontaktu s veřejností jsou prosklené. Tvář fasády tak jednoznačně napovídá o jejím obsahu.

Budovy jsou opláštěny betonovými dílci, což společně s pečlivě umístěnými otvory dodává stavbě velmi hmotný a stabilní výraz, který charakterizuje její úlohu jakožto bezpečné schránky cenných dokumentů.

Autorská zpráva

Foto: Filip Šlapal

Architekt: 
Prostor 008 - Ondřej Hejda, Martin Rössler
HIP: Sater projekt - František Novák, Zdeněk Dobiáš
Stupeň projektu: realizace
Rok dokončení: 2022
Zastavěná plocha: 2 189 m2
Obestavěný prostor: 20 831 m3
Místo stavby: Pod Nemocnicí 3127, Louny

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz