IHT: U Toronta mají také tančící dům, ale říkají mu Marilyn
Mississauga (Kanada) 19. srpna (ČTK/IHT) – Ti, kdo touží po nejmodernější architektuře oproštěné od rovných křivek a vzpírající se gravitaci, pravděpodobně zamíří na Blízký východ nebo do Číny. Málokdo by něco podobného hledal v kanadském městě Mississauga, i když se svými více než 730 000 obyvateli patří k šesti největším v zemi. Do šestapadesátiposchoďového věžáku, jemuž místní kvůli smyslným křivkám přezdívají Marilyn Monroe, se začali stěhovat první nájemníci a zájem byl ohromný, píše list The International Herald Tribune.




















Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…