Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

(10. 10. 2019) COLORCRETE® je barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton

   
 
 
 
 

Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství každoročně uděluje ocenění Známka kvality pro VÝROBEK - TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu. Na podzim tohoto roku získal stříbrnou medaili Známky kvality výrobek COLORCRETE® - barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton.

COLORCRETE® je transportbeton dle ČSN EN 206 s obsahem barevných pigmentů. Jedná se o beton barvený ve hmotě, vyráběný na betonárnách od velmi hustých konzistencí, po konzistence samozhutnitelné. Kontrola kvality při výrobě je zajištěna pečlivým výběrem nejlepších složek betonu a pigmentů pro jejich barevnou stálost. Barevný beton je ideálním východiskem pro barevně řešené pohledové plochy z betonu. Díky pohledovým vlastnostem umožňuje vtisknout stavbám prostorovou a charakterovou individualitu, čímž poskytují architektům a projektantům realizaci různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ.

Barevný beton COLORCRETE® je vhodný pro nadzemní i podzemní konstrukce s vysokým nárokem na pohledovost, na stavební konstrukce s vysokým stupněm vyztužení nebo na tenkostěnné konstrukce i pro rekonstrukce jako tenkostěnné dobetonávky. Hlavními výhodami jsou především vhodnost pro konstrukce s vysokým nárokem na pohledovost, vynikající a stálá barevnost, vysoká přesnost, možnost betonáže jak tenké, tak silně vyztužené konstrukce, hospodárnost a rychlost realizace, které vytvoří dokonalý vzhled pohledových ploch. Je uplatňován na mnoha zajímavých stavbách, ať už se jedná o novostavby či rekonstrukce historických budov.

DRN – Palác Národní
Autor: Ing. arch. Stanislav Fiala
Místo stavby: Praha, Národní
Na stavbu byl uplatněn barevný beton COLORCRETE® v pestré škále barev. V přízemí byly zkombinovány barevné betony s otisky větví stromů, stěny byly vytvořeny z betonů tónovaných do zemitých odstínů tmavě šedé, hnědé cihlové a bílé barvy a u stropu byly uzavřeny pruhem neprobarveného šedého betonu.

Rodinná vila v Brně
Autor: Ing. arch. Petr Skrušný
Místo stavby: Brno – Královo pole, Kolejní
Na stavbu rodinného domu byl uplatněn bílý odstín barevného betonu COLORCRETE®.

Nové divadlo v Plzni

Autor: Akad. arch. Vladimír Kružík, Ing. Petr Jíleček
Místo stavby: Plzeň, Jízdecká
Pro Nové divadlo v Plzni byl vybrán červený odstín barevného betonu COLORCRETE®.

Palác Špork

Autor: Ing. arch. Stanislav Fiala
Místo stavby: Praha, Hybernská
Pro realizaci bílých a černých schodišť byl použit barevný beton COLORCRETE® v odstínech bílého, hnědého a černého barevného betonu.

Barevné betony COLORCRETE® vyrábíme na všech provozech skupiny Českomoravský beton včetně zajištění dopravy a čerpání po celé ČR. Více informací naleznete na stránkách www.transportbeton.cz.

podle podkladů společnosti Českomoravský beton


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.