Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

(10. 10. 2019) COLORCRETE® je barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton

   
 
 
 
 

Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství každoročně uděluje ocenění Známka kvality pro VÝROBEK - TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu. Na podzim tohoto roku získal stříbrnou medaili Známky kvality výrobek COLORCRETE® - barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton.

COLORCRETE® je transportbeton dle ČSN EN 206 s obsahem barevných pigmentů. Jedná se o beton barvený ve hmotě, vyráběný na betonárnách od velmi hustých konzistencí, po konzistence samozhutnitelné. Kontrola kvality při výrobě je zajištěna pečlivým výběrem nejlepších složek betonu a pigmentů pro jejich barevnou stálost. Barevný beton je ideálním východiskem pro barevně řešené pohledové plochy z betonu. Díky pohledovým vlastnostem umožňuje vtisknout stavbám prostorovou a charakterovou individualitu, čímž poskytují architektům a projektantům realizaci různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ.

Barevný beton COLORCRETE® je vhodný pro nadzemní i podzemní konstrukce s vysokým nárokem na pohledovost, na stavební konstrukce s vysokým stupněm vyztužení nebo na tenkostěnné konstrukce i pro rekonstrukce jako tenkostěnné dobetonávky. Hlavními výhodami jsou především vhodnost pro konstrukce s vysokým nárokem na pohledovost, vynikající a stálá barevnost, vysoká přesnost, možnost betonáže jak tenké, tak silně vyztužené konstrukce, hospodárnost a rychlost realizace, které vytvoří dokonalý vzhled pohledových ploch. Je uplatňován na mnoha zajímavých stavbách, ať už se jedná o novostavby či rekonstrukce historických budov.

DRN – Palác Národní
Autor: Ing. arch. Stanislav Fiala
Místo stavby: Praha, Národní
Na stavbu byl uplatněn barevný beton COLORCRETE® v pestré škále barev. V přízemí byly zkombinovány barevné betony s otisky větví stromů, stěny byly vytvořeny z betonů tónovaných do zemitých odstínů tmavě šedé, hnědé cihlové a bílé barvy a u stropu byly uzavřeny pruhem neprobarveného šedého betonu.

Rodinná vila v Brně
Autor: Ing. arch. Petr Skrušný
Místo stavby: Brno – Královo pole, Kolejní
Na stavbu rodinného domu byl uplatněn bílý odstín barevného betonu COLORCRETE®.

Nové divadlo v Plzni

Autor: Akad. arch. Vladimír Kružík, Ing. Petr Jíleček
Místo stavby: Plzeň, Jízdecká
Pro Nové divadlo v Plzni byl vybrán červený odstín barevného betonu COLORCRETE®.

Palác Špork

Autor: Ing. arch. Stanislav Fiala
Místo stavby: Praha, Hybernská
Pro realizaci bílých a černých schodišť byl použit barevný beton COLORCRETE® v odstínech bílého, hnědého a černého barevného betonu.

Barevné betony COLORCRETE® vyrábíme na všech provozech skupiny Českomoravský beton včetně zajištění dopravy a čerpání po celé ČR. Více informací naleznete na stránkách www.transportbeton.cz.

podle podkladů společnosti Českomoravský beton


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz