Studentské bydlení - Praha Smíchov

Studentské bydlení - Praha Smíchov

(13. 5. 2016) Petr Hora – semestrální práce

   
 
 
 
 

Studentské bydlení - Praha Smíchov

Katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze, zimní semestr 2015/2016, projekt oceněn Žlutou kartou Katedry architektury

Vedoucí projektu: Ing. arch. Michal Šmolík, Ing. arch. Radek Zykan

Autorská zpráva
Cílem práce bylo navrhnout studentské bydlení jako nástavbu nad jednopodlažním stávajícím objektem v průmyslové zóně starého smíchovského nádraží. Ze situace je patrné, že z východní strany je u této stavby rušná komunikace s tramvajovou dopravou, ze západu jsou plochy bývalého nádraží.
Mým cílem bylo odklonit hluk z ulice, takže jsem většinu oken orientoval na západ. V prvním patře nástavby je velký společenský prostor z kuchyní a obývacím prostorem, který je prosvětlen velkým světlíkem přes dvě patra. Hlavní osu prostoru tvoří kuchyňská stěna, na kterou navazuje krb se schodištěm. V druhém patře se nacházejí jednotlivé pokoje se společným hygienickým zařízením.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz