Studio A: První etapa výstavby areálu RIMOWA City

Studio A: První etapa výstavby areálu RIMOWA City

(26. 8. 2013) Výstavba areálu, kde se na jednom místě buduje komplex nejen finálního výrobce, což je firma RIMOWA CZ, která vyrábí luxusní kufry a zavazadla, ale i doprovodných firem subdodavatelského typu jako je firma Arla (Švédsko), Südhaus Plamet (Německo) a Liwa CZ (Česká republika).

 
 
 
 

Studio A: První etapa výstavby areálu RIMOWA City

Výstavba areálu, kde se na jednom místě buduje komplex nejen finálního výrobce, což je firma RIMOWA CZ, která vyrábí luxusní kufry a zavazadla, ale i doprovodných firem subdodavatelského typu jako je firma Arla (Švédsko), Südhaus Plamet (Německo) a Liwa CZ (Česká republika).Místo stavby: Pelhřimov – průmyslová zona Lhotka
Investor: RIMOWA CZ, s. r. o. – František Vašina a Vladimír Kozler
Projektant: Studio A, Pelhřimov / Karel Kupec
Autor: Karel Kupec
Architekt: Zuzana Skurčáková
Hlavní konstruktér: Zdeněk Šubrt
Generální dodavatel: Kaja project, a. s. / Petr Olijnyk
Návrh a realizace interiérů: Jarmila Kupcová
Subdodavatelé: I. Kamenická stavební a obchodní firma, s. r. o., Top Team, Svatek, s. r. o., Jahla, Truhlářství LaR, Llentab
Zastavěná plocha: 2350 m2
Termíny: studie 11/2010, projekt 03/2011, realizace 05/2011 – 02/2012
Autor fotografií: Jiří Ernest

Autorská zpráva
V necelých deseti letech německá rodinná firma RIMOWA patřící rodině Morszecků, a to již třetí generaci od roku 1898, vyčerpala prostorové možnosti původního pozemku v průmyslové zóně Lhotka v Pelhřimově a zakoupila jedny z posledních dostupných pozemků v této zóně. Činnost této firmy se opírá o téměř bratrskou kooperaci s firmou LIWA, patřící rodině manželů Vašinových, kteří předávají otěže firmy mladší generaci, tedy rodině manželů Kozlerových. Právě pan Vladimír Kozler a pan Dieter Morszeck tvoří vizionářské duo, které táhne firmu RIMOWA do pater nejvyšší kvality, a tak dnes již můžeme hovořit o luxusní značce světového formátu.

Koupené pozemky protíná komunikace a terén je dynamicky svažitý. Záměr vybudovat nový areál musel tuto nevýhodu terénu změnit na výhodu při zachování logiky dopravních toků bez křížení osobní a automobilové dopravy.
V minulém roce 2011 byla realizována I. etapa dvoupatrové výrobní haly, dvoupatrové správní budovy a jednopatrového skladu, který je jedním z nejvyšších v ČR. Dvoupatrový železobetonový skelet haly se světlými výškami pater 4,5 m o rozpětí 20 m s moduly sloupů 6 m vytvořil dostatečný prostor pro momentální potřeby firmy, která zde instalovala nejen část původních technologií, ale i robotické prvky nejmodernějšího zařízení.
Dominantní hmota skladu dosahuje výšky 20,7 m. Zakládací vozíky zdvihají zboží do výše 17,5 m. Průčelí tvoří správní budova se zázemím pro kanceláře, jídelnu s výdejnou a pro šatny. Orientaci v budově napomáhá vnitřní informační systém, který v budoucnu přejde i do exteriéru a zorientuje každého v budoucím tzv. „RIMOWA city“.Železobetonový skelet dvoupatrové výroby a dvoupatrové správní budovy je doplněn ocelovou nosnou skeletovou konstrukcí skladu. Veškeré opláštění a střecha jsou zateplené, skládané, s exteriérovým vodorovným rýhováním, které synchronizuje s tvarem hliníkového kufru, který je jedním z hlavních atributů firmy. Veškeré stropy jsou železobetonové a podlahy drátobetonové se vsypem. Plastová okna přecházejí v ocelohliníkové strukturální zasklení části kanceláří a jídelny. Vstup je přistřešen zavěšeným kšiltem. Kompozici tří hmot (správa, výroba, sklad) dokresluje firemní označení nad vstupem a na skladu. Rezerva pro rozvoj je dostatečná a projekt tuto rostoucí kompozici plně respektuje a počítá s ní.1. PP
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz