Studio A: První etapa výstavby areálu RIMOWA City

Studio A: První etapa výstavby areálu RIMOWA City

(26. 8. 2013) Výstavba areálu, kde se na jednom místě buduje komplex nejen finálního výrobce, což je firma RIMOWA CZ, která vyrábí luxusní kufry a zavazadla, ale i doprovodných firem subdodavatelského typu jako je firma Arla (Švédsko), Südhaus Plamet (Německo) a Liwa CZ (Česká republika).

 
 
 
 

Studio A: První etapa výstavby areálu RIMOWA City

Výstavba areálu, kde se na jednom místě buduje komplex nejen finálního výrobce, což je firma RIMOWA CZ, která vyrábí luxusní kufry a zavazadla, ale i doprovodných firem subdodavatelského typu jako je firma Arla (Švédsko), Südhaus Plamet (Německo) a Liwa CZ (Česká republika).Místo stavby: Pelhřimov – průmyslová zona Lhotka
Investor: RIMOWA CZ, s. r. o. – František Vašina a Vladimír Kozler
Projektant: Studio A, Pelhřimov / Karel Kupec
Autor: Karel Kupec
Architekt: Zuzana Skurčáková
Hlavní konstruktér: Zdeněk Šubrt
Generální dodavatel: Kaja project, a. s. / Petr Olijnyk
Návrh a realizace interiérů: Jarmila Kupcová
Subdodavatelé: I. Kamenická stavební a obchodní firma, s. r. o., Top Team, Svatek, s. r. o., Jahla, Truhlářství LaR, Llentab
Zastavěná plocha: 2350 m2
Termíny: studie 11/2010, projekt 03/2011, realizace 05/2011 – 02/2012
Autor fotografií: Jiří Ernest

Autorská zpráva
V necelých deseti letech německá rodinná firma RIMOWA patřící rodině Morszecků, a to již třetí generaci od roku 1898, vyčerpala prostorové možnosti původního pozemku v průmyslové zóně Lhotka v Pelhřimově a zakoupila jedny z posledních dostupných pozemků v této zóně. Činnost této firmy se opírá o téměř bratrskou kooperaci s firmou LIWA, patřící rodině manželů Vašinových, kteří předávají otěže firmy mladší generaci, tedy rodině manželů Kozlerových. Právě pan Vladimír Kozler a pan Dieter Morszeck tvoří vizionářské duo, které táhne firmu RIMOWA do pater nejvyšší kvality, a tak dnes již můžeme hovořit o luxusní značce světového formátu.

Koupené pozemky protíná komunikace a terén je dynamicky svažitý. Záměr vybudovat nový areál musel tuto nevýhodu terénu změnit na výhodu při zachování logiky dopravních toků bez křížení osobní a automobilové dopravy.
V minulém roce 2011 byla realizována I. etapa dvoupatrové výrobní haly, dvoupatrové správní budovy a jednopatrového skladu, který je jedním z nejvyšších v ČR. Dvoupatrový železobetonový skelet haly se světlými výškami pater 4,5 m o rozpětí 20 m s moduly sloupů 6 m vytvořil dostatečný prostor pro momentální potřeby firmy, která zde instalovala nejen část původních technologií, ale i robotické prvky nejmodernějšího zařízení.
Dominantní hmota skladu dosahuje výšky 20,7 m. Zakládací vozíky zdvihají zboží do výše 17,5 m. Průčelí tvoří správní budova se zázemím pro kanceláře, jídelnu s výdejnou a pro šatny. Orientaci v budově napomáhá vnitřní informační systém, který v budoucnu přejde i do exteriéru a zorientuje každého v budoucím tzv. „RIMOWA city“.Železobetonový skelet dvoupatrové výroby a dvoupatrové správní budovy je doplněn ocelovou nosnou skeletovou konstrukcí skladu. Veškeré opláštění a střecha jsou zateplené, skládané, s exteriérovým vodorovným rýhováním, které synchronizuje s tvarem hliníkového kufru, který je jedním z hlavních atributů firmy. Veškeré stropy jsou železobetonové a podlahy drátobetonové se vsypem. Plastová okna přecházejí v ocelohliníkové strukturální zasklení části kanceláří a jídelny. Vstup je přistřešen zavěšeným kšiltem. Kompozici tří hmot (správa, výroba, sklad) dokresluje firemní označení nad vstupem a na skladu. Rezerva pro rozvoj je dostatečná a projekt tuto rostoucí kompozici plně respektuje a počítá s ní.1. PP
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz