StudioErrante Architetture: Dřevo a pes

StudioErrante Architetture: Dřevo a pes

(1. 7. 2013) Malá kolna na dvoře slouží řadě funkcí, které určily její řešení.

 
 
 
 

StudioErrante Architetture: Dřevo a pes

Malá kolna na dvoře slouží řadě funkcí, které určily její řešení.

Projektant: StudioErrante Architetture
Místo: Paesana, Cuneo, Itálie
Architekti: Sarah Becchio, Paolo Borghino
Realizace: 2013
Foto: archiv architektů
http://studioerrantearchitecture.tumblr.com/


Na přání klienta slouží kolna pro uskladnění dřeva na topení. Mezerami mezi prkny vnějších stěn proudí vzduch, což zajišťuje, že dřevo se zde dobře vysuší.
Je to kolna, skrýš v případě nepohody či touhy po chvilce samoty, kabina, skrze kterou soukromý dvůr komunikuje s vnějším veřejnou ulicí.  Těžiště, kolem kterého se motá život rodiny klienta a dalších obyvatel malé osady: nika v jižní fasádě je určena pro posezení lidí i jejich domácích zvířecích přátel.
Je to také pracovna a servisní zóna pro venkovní plochy osady. Železobetonová zeď definuje část východní fasády, pak se zalomí dovnitř a utvoří dutinu pro velký dřez.Kolna je také prostorovým vymezením, hranicí, která určuje zóny a zprostředkovává jejich využití. Stěna předchozí kolny s nerovnou a vrstvenou texturou byla zachována a opravena, aby podpořila novou stavbu. Staré zdivo dostalo šedou omítku, která tuto skutečnost podtrhuje.

Detaily jsou jen základní. Definice doslovné. Železobeton je použit pro základy a zeď. Dřevo pro takřka všechno ostatní: lepené dřevo pro konstrukci, opalované ořechové dřevo pro fasádu a střechu, neopracovaný ořech pro rámy, překližka pro vnitřní povrch v nice, starý kmen posloužil jako schod. Rám dveří je z oceli jen chabé kvality. Konec konců je to jen zeď, krabice s nikou, dveře a jejich okno, dva čepy, schod a klika. Skoro nic dalšího.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz