Turancar busport - titanzinek v interiéru

Turancar busport - titanzinek v interiéru

(11. 11. 2014) Původní představa investora byla utilitární výstavba servisní haly doplněná několika kancelářemi pro vlastní potřeby... Při zpracování studie jsme provokativně navrhli, aby se součástí areálu stalo i hlavní sídlo firmy se soustředěním všech činností pod jednou střechou. Nedokážu říci, zda nápad sloučení jednotlivých provozů nebo původní idea – jak to všechno má vypadat – zlomila investora pro výstavbu samostatné administrativní budovy, která je inspirovaná dynamikou autobusů (odkaz na hlavní činnost investora).

 
 
 
 

Turancar busport - titanzinek v interiéru

Původní představa investora byla utilitární výstavba servisní haly doplněná několika kancelářemi pro vlastní potřeby... Při zpracování studie jsme provokativně navrhli, aby se součástí areálu stalo i hlavní sídlo firmy se soustředěním všech činností pod jednou střechou. Nedokážu říci, zda nápad sloučení jednotlivých provozů nebo původní idea – jak to všechno má vypadat – zlomila investora pro výstavbu samostatné administrativní budovy, která je inspirovaná dynamikou autobusů (odkaz na hlavní činnost investora).Investor: Viliam Turan – TURANCAR, Nitra
Architekt: Architektonická kancelária Csanda – Piterka, s. r. o., Nitra
Realizace klempířských prací z titanzinku RHEINZINK:
MAJA – klampiarstvo, s. r. o., Nové Zámky
Generální dodavatel stavby: DYNAMIK HOLDING, a.s., Nitra
Technické údaje: opláštění stěny: velkoformátové šablony
materiál: RHEINZINK- INTERIEUR blaugrau
plocha fasády: 180 m2
Realizace: 2012 - 2013

Původní představa investora o interiéru byla úplně jednoduchá... spíše žádná. Až v průběhu výstavby jsme dospěli do stádia nutnosti řešení interiéru architektem. Při definování priorit jsme mimo jiné určili nutnost zvýšení důrazu na vstupní část. Velmi výrazným prvkem recepce objektu – který navíc prolíná celou výškou stavby – je schodišťová stěna, s kterou jsme měli „skrytý“ záměr od začátku projektu.

Věděli jsme, že chceme použít kovový obklad, charakteristický určitou neopakovatelností a výjimečností. Volba padla od začátku na patinovaný titanzinkový plech, který umožnil řešení různých detailů a zejména v sobě nesl potenciál technické fasády s „duší“ (ruční zpracování jednotlivých částí). Firma RHEINZINK nám nabídla řešení v speciálním provedení pro vnitřní prostory – RHEINZINK INTERIEUR LINE. Výsledkem je krásná modrošedá stěna – velkoformátové šablony s nepravidelným rastrem se zabudovaným podsvícením. Titanzinková stěna celý objekt vertikálně propojuje a stává se tak pomyslnou poznávací značkou budovy, kterou vnímáme na každém podlaží. Samotné technické provedení bylo zvládnuto na velmi slušné úrovni. Díky tomu se podařilo vyrobit více zajímavých detailů: zabudované madlo v rámci stěny, zakomponované ukryté dveře na toalety, ukrytá dvířka pro hydrant a hasicí přístroje, atd.

foto: Pavol Görög foto: Pavol Görög

Díky souhře architektonického návrhu, technického poradenství firmy RHEINZINK a klempířského provedení vznikl zajímavý a hlavně neopakovatelný interiérový prvek, možná jen tak normální náhodou...
Autor: Ing.arch. Milan CsandaZajímají Vás bližší informace o realizaci tohoto projektu? Váš dotaz můžete zaslat zde .
Přejete si zaslat vzorky titanzinku INTERIEUR? Napište si o ně zde .
podle podkladů společnosti Rheinzink
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz