Tyršův most v Přerově

Tyršův most v Přerově

(15. 6. 2017) Šrámková architekti

   
 
 
 
 

Tyršův most v Přerově

Nový most byl navržen jako společenská část pěší cesty do středu města. Nepředstírá, že by byl rekonstrukcí starého stavu, pouze přenáší některé vlastnosti původního mostu. Je ke středu vzepjatý, je stejně dělen do tří polí, je založen do původních pilířů a je ozdobně tvarovaný. Je však soudobý celkovou proporcí vlastní železobetonové mostovky a jeho sochařská výzdoba ho také musí datovat do dnešní doby.
Nositelem poselství je socha zubra s kruhem v nozdrách, která má původ v heraldice městského erbu. Ztvárněna byla jako monumentální figura energického a sebevědomého zvířete, měřítkem přizpůsobená architektuře mostu. Osazená je na soklu nad horizont pěších kolemjdoucích, umístěna tak, že vítá příchozí do starého města. Tuto sochu doplňuje socha ptáka, symbol volnosti a svobody, umístěná ve středu mostu, a dalším přírodní motiv – tři stromy na jeho protější straně.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Lukáš Ehl, Ing. arch. Tomáš Koumar, Prof. Ing. akad. arch. Alena Šrámková, Ivana Šrámková, Ing. Ladislav Dvořák, Ing. Milan Komínek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2012

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz