V bývalém areálu Aritmy v Praze 6 vznikne bytový komplex a školka

V bývalém areálu Aritmy v Praze 6 vznikne bytový komplex a školka

(13. 6. 2019) Společnost Crestyl zde postaví 18 viladomů, šest rodinných domů a mateřskou školku

   
  • Autory výškové budovy Shiran Tower jsou Miroslav Skála a Jan Mihalíček (projekt: 1969-1970, dokončeno 1971, rekonstrukce: 2002; 23. nejvyšší stavba v České republice)

 
 
 
 

V bývalém areálu Aritmy v Praze 6 vznikne bytový komplex a školka

(ČTK) - V bývalém areálu podniku Aritma v Praze-Vokovicích postaví společnost Crestyl 18 viladomů a šest rodinných domů. Městské části Praha 6 přispěje pěti miliony korun na zlepšení dopravy a veřejného prostoru. Navíc tam vybuduje mateřskou školu pro 48 dětí, která po kolaudaci přejde do majetku Prahy 6. Obě strany záměr stvrdily písemnou dohodou.

"Co nejdříve po podpisu memoranda začneme jednat o konkrétních podobách smluv," uvedl místostarosta pro územní rozvoj Jakub Stárek (ODS). Mateřská škola by měla být zkolaudována nejpozději společně s první stavbou projektu.

"Předpokladem je, že zahájení stavby může být v tomto volebním období," řekl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Investor si už podal žádost o územní rozhodnutí, následně bude žádat o stavební povolení.

Součástí bytového komplexu bude podzemní parkoviště. Počet bytů ani garážových stání developer na dotaz ČTK nesdělil. "Vše je nyní ve fázi příprav. Celý projekt je řešen v souladu s urbanistickou studií, kterou připravila Praha 6. Respektujeme jak požadovanou velikost budov, tak veškeré dopravní řešení lokality," uvedl mluvčí skupiny Crestyl Ondřej Micka.

Přetíženost Vokovické ulice, která je hlavní dopravní tepnou v místě, byla předmětem diskusí už v minulosti s představením záměru bytové výstavby v rámci metropolitního plánu. Domy vzniknou na místě fungujících skladů s vysokou dopravní zátěží, upozornil Šrámek. Městská část ale našla řešení, jak Vokovické ulici ulevit. Chce zjednosměrnit ulici Na Krutci v závislosti na budoucím rozšíření Horoměřické ulice na dva pruhy směrem do centra k Evropské ulici.

Bytový komplex firma plánuje přímo navázat na Šárecký les. V areálu vytvoří zelené plochy s převahou borovic.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz