V. Cena Bohuslava Fuchse

V. Cena Bohuslava Fuchse

(31. 5. 2013) Tradiční soutěž ateliérových projektů studentů fakulty architektury se uskutečnila ve čtvrtek 23. 5. 2013.  Výstava prací se otevřela porotě pro hodnocení a nabídla jí zajímavou škálu řešených témat. Studenti i pedagogové měli možnost na této výstavě ukázat to nejlepší, co při jejich práci během semestru vzniklo. Z celodenního maratonu poroty po jednotlivých ateliérových místnostech fakulty vzešly tři vítězné a šest oceněných prací, které byly vyhlášeny ještě týž den během Slavnostního večera.

 
 
 
 

V. Cena Bohuslava Fuchse

Tradiční soutěž ateliérových projektů studentů fakulty architektury se uskutečnila ve čtvrtek 23. 5. 2013.  Výstava prací se otevřela porotě pro hodnocení a nabídla jí zajímavou škálu řešených témat. Studenti i pedagogové měli možnost na této výstavě ukázat to nejlepší, co při jejich práci během semestru vzniklo. Z celodenního maratonu poroty po jednotlivých ateliérových místnostech fakulty vzešly tři vítězné a šest oceněných prací, které byly vyhlášeny ještě týž den během Slavnostního večera.


 

REPORTÁŽ
Soutěž semestrálních studentských projektů přinesla na Fakultu architektury v Brně nevšední atmosféru. Osobnostmi nabitá šestičlenná porota se v dopoledních hodinách setkala na půdě fakulty architektury a zahájila maraton po ateliérových místnostech.

Laureáti minulého kola soutěže studenti Bc. Darina Bartková, Bc. Zdeněk Chmel a Bc. Pavel Kolář, spolu s praktikujícími architekty Ing. arch. Romanem Čerbákem, Ing. arch. Yvette  Vašourkovou, pod vedením předsedy komise Ing. arch. Vlado Miluniće zahájili několikahodinovou anabázi po ateliérech. Z celé škály projektů se jim podařilo vybrat několik finalistů pro postup do dalšího kola. Velmi rozhodná, zkušená porota zvolnila své nedostižné tempo až v odpoledních hodinách při výběru tří vítězných projektů. Po náročné diskuzi již byly známy výsledky a mohl být zahájen Slavnostní večer ve výtvarné dílně fakulty.
Toto společenské setkání studentů a profesorů uvedl moderátor a zahájil svým projevem děkan fakulty architektury doc. Ing. Josef Chybík, CSc. Slovy předsedy poroty Ing. arch. Vlado Miluniće a kritické Yvette Vašourkové začalo vyhlašování oceněných a vítězných projektů. V. Cenu Bohuslava Fuchse za letní semestr akademického roku 2012/2013 si odnesla dvojice studentů Kryštof Foltýn a Daniel Struhařík za práci s názvem „5+5 Obnova měst“. Ateliér vedli doc. Ing. arch. Karel Havliš, Ing. arch. Ondřej Chybík a Ing. arch. Michal Krištof. Dalším vítězným projektem, s názvem „Dům nad jezerem pod Petrovem“, oslovila porotu Veronika Tvrdá. Jejím vedoucím práce byl doc. Ing. arch. Gabriel Kopáčik, Dr. společně s Ing. arch. Milanem Šuškou a Ing. arch. Janem Šárkou. Třetím výhercem originální sošky se stala Bc. Veronika Ehlová z ateliéru prof. Ing. arch. Petra Pelčáka, Ing. arch. Nicol Gale a Ing. arch. Bohumily Hybské. Její vítězná práce nesla název „Inventura stavění v MPR Brno – Místo ve středu města?“.
Zbylých šest vyhlášených prací získalo titul „Oceněný projekt“ a rovněž věcnou odměnu.
Ceny byly rozdány a tak moderátor otevřel druhou část večera – raut a diskusi nad projekty. Hudební tóny doprovázely volnou zábavu spojenou s tancem. V prostoru výtvarné dílny vznikla neobyčejná přívětivá atmosféra.  Doufáme, že se tato nálada na fakultu opět navrátí s příštím udělováním Cen Bohuslava Fuchse.

Organizátorem Ceny Bohuslava Fuchse je Studentská obec Fakulty architektury (SOFA).
Sponzory akce byly firmy VIZarch, Legia, Archiweb, vydavatelství ERA21, VUT v Brně, pivovar Starobrno a generální sponzor SOFA – firma Bramac. Akce se konala za podpory Fakulty architektury VUT v Brně.

Dominik Grohmann http://www.dominikgrohmann.cz/
Rádobynadoby http://www.facebook.com/pages/Rádobynadoby

zdroj: SOFA

VÝSLEDKY

VÍTĚZNÉ PROJEKTY
5+5 Obnova měst
Kryštof Foltýn + Daniel Struhařík (3. ročník)
vedoucí práce: doc. Ing. arch. Karel Havliš, Ing. arch. Ondřej Chybík, Ing. arch. Michal Krištof

Dům nad jezerem pod Petrovem
Veronika Tvrdá (2. ročník)
vedoucí práce: doc. Ing. arch. Gabriel Kopáčik, Dr., Ing. arch. Milan Šuška, Ing. arch. Jan Šárka

Inventura stavění v MPR Brno – Místo ve středu města?
Veronika Ehlová (5. ročník)
vedoucí práce: prof. Ing. arch. Petr Pelčák, Ing. arch. Nicol Gale, Ing. arch. Bohumila Hybská

OCENĚNÉ PROJEKTY
5+5 Obnova měst – Stadterneuerung
Jaroslav Matoušek + Norbert Obršál (3. Ročník)
vedoucí práce: doc. Ing. arch. Karel Havliš, Ing. arch. Ondřej Chybík, Ing. arch. Michal Krištof

5+5 Obnova měst – Stadterneuerung
Lea Koncerová + Kateřina Baťková (3. ročník)
vedoucí práce: doc. Ing. arch. Karel Havliš, Ing. arch. Ondřej Chybík, Ing. arch. Michal Krištof

Loděnice v Podzámecké zahradě
Oliver Kažimír (2. ročník)
vedoucí práce: doc. Ing. arch. Josef Hrabec, CSc.

Infinity
Marek Jakubík (1. ročník)
vedoucí práce: Ing. arch. Jan Mléčka

Res Publica III – Škola základ života – ZUŠ Kopřivnice
Bc. Miloš Trenz (5. Ročník)
vedoucí práce: prof. Ing. arch. Ivan Ruller

Res Publica III – Škola základ života – ZUŠ Kopřivnice
Bc. Kamila Petráková (5. ročník)
vedoucí práce:  Ing. arch. Jan Sochor
foto:
Jakub Ertl, Bc. Martin Vlček
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz