Vinařství Hlohovec

Vinařství Hlohovec

(16. 2. 2017) Studio AEIOU

   
 
 
 
 

Vinařství Hlohovec

Koncept rozvržení hmoty vinařství vychází z propojení několika kruhových prostorů, které svým uspořádáním a velikostí odpovídají provozům uvnitř. Svou zužující se formou objekt reaguje na proces výroby vína. Od zadní části, která je nejširší a kde je zapotřebí největší manipulační prostor, se vinařství postupně zužuje do části přední, kde se nachází degustační místnost.
Kruhové místnosti poskytují optimální prostor pro umístění mobilní techniky i válcovitých nádob. Exteriérové plochy jsou jednoduché a válcová střecha zakrývá kupole uvnitř. Interiér je s exteriérem propojen několika prosklenými plochami, které se uzavírají dřevěnými vraty.
Druhou částí objektu je přístavek u rodinného domu. Přístavek svým objemem navazuje na dům a poskytuje prostor pro menší obývací pokoj a mezonet na přespání.
Autorská zpráva

Autoři: Jan Vojtíšek, Jakub Staník; spolupráce: Tamara Bemerová 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz