Vzkříšení Waltrovky

Vzkříšení Waltrovky

(20. 6. 2016) Centrum Aviatica je plné zajímavých detailů a řešení, které v současné době nabízí suchá výstavba.

   
 
 
 
 

Vzkříšení Waltrovky

Areál Waltrovka se nachází v místech bývalé továrny Walter Motors, založené v roce 1911. Největší rozmach zažívala továrna mezi první a druhou světovou válkou, kdy zde byly vyráběny i letecké motory. Po druhé světové válce byla továrna znárodněna a přejmenována na n.p. Motorlet. V roce 1995 se společnost vrátila k původnímu názvu Walter a.s., návrat k rozkvětu a původní slávě se ale nezdařil. Objekt vlastnily postupně další společnosti, k uskutečnění developerských plánů nedošlo.  Až v roce 2012, kdy celý areál odkoupila společnost Penta Investments s cílem je revitalizovat území a vytvořit novou městskou čtvrť v dynamicky se rozvíjející části Prahy.

Centrum Aviatica je plné zajímavých detailů a řešení, které v současné době nabízí suchá výstavba a které skrývají nesporný technický a rukodělný um. Na stavbě byla použita celá škála produktů a systémů suché výstavby Knauf: White, Red, Green, Diamant, Topas s odpovídajícími tmely. Mezi jednotlivými nájemními prostory byl použit nový typ bezpečnostních příček Knauf  RC3, typ W 353. Sádrokartonovou konstrukci tvoří standardní profily se zvýšenou hustotou a speciální desky Knauf Massivbauplatte tl. 25mm. Desky jsou široké pouze 625 mm, kladou se na rastr v podélném směru. 
Podle podkladů firmy Knauf

Projekt Aviatica
Místo: Na Hutmance, Praha 5-Jinonice
Investor: Penta Investments, s.r.o.
Generální projektant: Jakub Cigler Architekti, a.s.
Autor návrhu: Jakub Cigler
Architekt projektu: Jan Hofman, Jan Ferenčík
Hlavní inženýr projektu: Vladimír Vacek
Projekční tým: DavidPoláček, Marie Mrázová, Martin Vítek, Klára Poskočilová, Marián Kolbaský, Marek Jedlička, Petr Kučera, Martina Sýkorová, Anna Salingerová, Peter Bednár, Michal David, Antonín Holubec
Stavební management: PM Group, s.r.o.
Statika: Václav Toman, Building, s.r.o.
Fasády: SKANSKA, a.s.,divize LOP
Projekt: 2007–2013
Realizace:03/2014–06/2015
Plocha pozemku: 13 428 m2
Celková podlažní plocha: 27 000 m2
Foto: Filip Šlapal, archív KNAUF Praha

Publikováno v časopise Stavba č. 1/2016, str. 44-45

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Mladoboleslavská 949

190 00 Praha 9-Kbely

Telefon +420 272 110 112

info@knauf.cz

http://www.knauf.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz