WAFE expanduje s výrobou do Třebíče

WAFE expanduje s výrobou do Třebíče

(9. 10. 2017) Zde se od začátku srpna letošního roku sestavují ventilační jednotky s rekuperací.

   
 
 
 
 

WAFE expanduje s výrobou do Třebíče

WAFE - za tímto akronymem z anglických názvů elementů (Water, Air, Fire, Earth) se neskrývá zahraniční korporát, ale mladá česká technologická firma, pro niž je cizojazyčný název vyjádřením jejích mezinárodních ambicí. Vývoj rekuperačních jednotek, původně začal na pražské Kolbence. Prostory v hlavním městě však začaly být WAFE těsné, a firma rozšířila své zázemí o výrobní halu v západomoravské Třebíči. Zde se od začátku srpna letošního roku sestavují ventilační jednotky s rekuperací, které mají svým uživatelům zlepšovat klima vnitřních prostor, ať už se jedná o byt,dům, či kanceláře. Například se zde vyrábějí jednotky WAFE 350, které jsou určeny pro domy a byty do užitné plochy cca 250 m2

Výrobní hala se nachází v nově zrekonstruované továrně z dvacátých let, kdy se zde zpracovávala kůže pod taktovkou Tomáše Bati. Ducha doby obzvláště oceňuje vedoucí výroby Radek Beneš: „Když člověk cítí dědictví starého řemesla, jde práce víc od ruky.” Právě pečlivost při výrobě za použití kvalitních komponent zajišťuje finální produkt, který by měl zákazníkovi sloužit dlouhá léta a vyžadovat minimální péči. Spotřebiče mají běžný život zjednodušovat, a ne být pro uživatele zátěží. Tak zní jedna ze základních vizí firmy WAFE.

Motto uživatelské přívětivosti doprovází jednotku od prvního šroubku až po krabici, ve které je dopravena zákazníkovi. Při výrobě jednotek jsou aplikovány české technologie a postupy doplněné vybranými komponenty od renomovaných výrobců ze zahraničí. Unikátní řešení v pražské centrále firmy vyvíjejí zkušení konstruktéři z oboru rekuperace. Mezi klíčové komponenty vyráběné v Česku patří EPP tělo jednotky lisované do komplexní formy či stylové oplechování. Samotný software, který optimalizuje chod ventilace je také plně v rukou českých vývojářů a kodérů. Spojením kvalitních komponent a důmyslných výrobních postupů pak vznikají v Praze a Třebíči prémiové rekuperační jednotky prodávané na území České republiky, i v dalších vyspělých zemích.

podle podkladů společnosti WAFE

  Výrobci/dodavatelé

Kolbenova 931/40B

190 00 Praha 9-Vysočany

Telefon +420 273 139 700

info@wafe.cz

http://www.wafe.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

13. 2. 2020 15:49:48

Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje

Eva Jiřičná nezvolila londýnskou City jako dobrý příklad - je to odstrašující směska exkluzivních solitérů, které samy o sobě jsou jistě pozoruhodnými architekturami, ale urbanisticky zničily svou anarchií, necitlivostí k dřívějším duchovním dominantám - wrenovským kostelům, a dříve jednotné koloniální zástavbě, kus historického centra města. V Praze byl už za I. republiky uvnitř města podobný urbanistický faul jen Havlíčkův Penzijní ústav na Žižkově, a po válce na tomto žižkovsko-vinohradském horizontu zatím jen štíhlá televizní věž a krabicovitá budova bývalého PZO Strojexport. Pankráckou "zubatou" siluetu lze doplněním dalších mrakodrapů zacelujících v dálkových pohledech mezery do nové obalové "Gaussovy křivky" opravit, a je to od MPR dostatečně daleko. Žižkovsko-vinohradský horizont je narušený málo a je blíže, takže je to záležitost citlivější. Přesto stojí Jiřičné návrh za úvahu. Spolu se zástavbou nákladového nádraží by mohly vytvořit nové centrum Žižkova a svou vlastní kvalitou architektury tento horizont spíše obohatit, než pokazit. Není to přece ani nepovedený "dort" v podobě blízkého hotelu, ani rádoby "krystal" vedle krabice Strojexportu, ale zajímavá skupina výškových domů, snesitelně daleko od historického jádra města a MPR, výborně komunikačně napojená, zejména kdyby byla tímto směrem vedena trasa metra "D" od Náměstí míru do Libně a Vysočan namísto nelogického "ohnutí" zpět k Wilsonovu nádraží. Je to ovšem věc odborné diskuze a také politické odvahy, které se bohužel nedostalo projektu Kaplického knihovny na Letné. Ostatně pod Parukářkou vyrostly dost nahusto věžáky, o kterých vědí jen místní znalci, protože jsou schované ve 2. pořadí za budovami pošt a SUDOPu. Masiv Parukářky a zástavba před i vysoká zeleň Olšanských hřbitovů by část výšky nových výškových budov opticky ubrala. Uznávám ale, že argumenty odpůrců jsou rovněž silné a nutno je brát vážně. Měly by se vyzkoušet dostupné modely vizualizace záměru z různých stanovišť, jak nabízí GIS technologie Útvaru rozvoje města, a pak teprve po diskuzi odborníků i s veřejností rozhodnout.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz