Wienerberger vyhlásil 5. ročník středoškolské Soutěže o nejlepší projekt

Wienerberger vyhlásil 5. ročník středoškolské Soutěže o nejlepší projekt

(4. 10. 2013) Soutěž o nejlepší projekt, kterou pořádá pro studenty firma Wienerberger cihlářský průmysl a. s., letos oslaví již své páté jubileum. Všichni studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních se mohou od září 2013 hlásit do dalšího ročníku soutěže se svými projekty rodinných domů a občanských staveb, které pro studijní účely vytvoří v rámci školního roku 2013/2014. Pro vítěze jsou opět připraveny zajímavé finanční odměny. 

 
 
 
 

Wienerberger vyhlásil 5. ročník středoškolské Soutěže o nejlepší projekt

Soutěž o nejlepší projekt, kterou pořádá pro studenty firma Wienerberger cihlářský průmysl a. s., letos oslaví již své páté jubileum. Všichni studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních se mohou od září 2013 hlásit do dalšího ročníku soutěže se svými projekty rodinných domů a občanských staveb, které pro studijní účely vytvoří v rámci školního roku 2013/2014. Pro vítěze jsou opět připraveny zajímavé finanční odměny. Soutěž o nejlepší projekt je již tradičně vypisována ve dvou kategoriích. Studenti 3. ročníků posílají do soutěže projekty rodinných domů, zatímco jejich starší kolegové ze 4. ročníků mají za úkol zpracovat projekty občanských staveb (např. mateřské školky, restaurace, multifunkční centra apod.) nebo projekty bytových domů. Termín odevzdání soutěžních prací a přihlášek pro 4. ročníky je 18. 4. 2014. Pro studenty 3. ročníků je dán termín odevzdání prací na 23. 5. 2014. 
 
Projekty jsou hodnoceny ve dvou kolech. V prvním kole vyberou zástupci zadavatele a dané školy tři nejlepší práce v obou kategoriích. Vybrané práce tímto postupují do druhého kola, kde je posuzuje odborná porota složená ze zástupců společnosti Wienerberger, mediálních partnerů a odborníků v oboru. „Mnohé z projektů, které hodnotíme, jsou na vynikající technické úrovni a kromě formálního zpracování jsou zajímavé i svým originálním stavebním pojetím,“ uvedl člen poroty, Ing. Ivo Petrášek, zástupce společnosti Wienerberger.
 
Požadavky kladené na studenty vycházejí z denní praxe projekčních kanceláří a připravují studenty na jejich budoucí povolání. Práce jsou hodnoceny na základě těchto kritérií: technická a grafická úroveň zpracování dokumentace, celkové prostorové a funkční řešení stavby a originalita stavebně-technického řešení. Dalším hodnoticím kritériem je vhodné začlenění výrobků Porotherm, včetně typových detailů a konstrukčních řešení.
 
Projekty v obou kategoriích musí obsahovat minimálně půdorysy jednotlivých podlaží (přízemí, podkroví) a pokud to konstrukce stavby umožňuje, tak rovněž kladecí výkres stropu. Povinnou součástí je řez budovou, pohledy a detaily. Studenti 4. ročníků musí podle pravidel soutěže zpracovat také vizualizace objektu. Pro 3. ročníky je vizualizace doporučená. Soutěž připouští jak ruční, tak počítačové zpracování v měřítku 1:50. 
 
V 1. kole získají studenti umístění v dané škole na 1. místě 1500 Kč, na 2. místě 1000 Kč a na 3. místě 500 Kč, a to v obou kategoriích (třeťáci i čtvrťáci). Finanční odměnu obdrží také školy, které ocenění studenti navštěvují, a odborní pedagogové, kteří oceněné studenty vedli. Vítězové druhého, celostátního kola se mohou těšit na 10 000 Kč za 1. místo, 5000 Kč za 2. místo a 3000 Kč za 3. místo. Každá škola, jejíž student bude mezi prvními třemi v celostátním finále, navíc obdrží 30 vstupenek na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2014 nebo na jiný veletrh obdobného zaměření a také finanční odměnu.
 
Vzhledem k omezenému počtu studentů a škol, které je možné do soutěže zaregistrovat, je doporučeno podat přihlášku/y co nejdříve a to na adresu sekretariátu soutěže soutez_skoly@porotherm.cz.
Více informací včetně přihlášky a pravidel naleznete na ZDE.
tisková zpráva

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz