Yellow Hut

Yellow Hut

Praha

(27. 7. 2021) ARCHWERK

   
 
 
 
 

Yellow Hut

Realizovat minimální pobytovou chatu v městských zahrádkách znamená vypořádat se na omezené ploše s přáním klienta, limitovanými náklady a kontextem okolí. Vytvoření společného díla s kamarády výtvarníky, které má přirozeně a samozřejmě padnout na vybrané místo, předpokládá pečlivé „osahání" prostoru a opuštění slepých uliček.

 
O to víc těší výsledek. Prověřili jsme řadu variant uspořádání požadovaného programu a hledali nejúspornější řešení. V přízemí chaty je pobytová místnost, sauna a drobné zázemí. Nahoře je ochoz s výhledem do zahrady a dětské kajuty podél severní stěny. Prostor je otevřený na celou výšku chaty, v průhledech krásně vyzní prosklené stěny z patchworku recyklovaných oken. Z vyhlídkové galerie vede výstup na jižní verandu nad krytým zápražím. Výsledná podoba chaty vznikla spoluprací architektů a výtvarníků-klientů. My jsme přispěli umístěním, tvarem, dispozicí, konstrukčním a technickým řešením. Připravili jsme základní „bedničku“ jako racionální stavební matrici provedenou v konstrukčním systému 2 by 4.

Dokončení oken, dveří a interiéru z nalezených readymades Jiřím a Míšou Černických dává společnému dílu jedinečný výtvarný přesah a atmosféru. Drobná chata v zahrádkové kolonii je vlastně současnou pozdně moderní interpretací fenoménu Gesamtkunstwerk. Je výsledkem jedinečného propojení architektury a výtvarného umění, bez nějž by nemohla vzniknout.

Autorská zpráva
Foto: Andrea Thiel Lhotáková

Autoři: Martin Kloda, Hana Procházková; spoluautoři akad. mal. Jiří Černický, akad. mal. a rest. Michaela Černická; spolupráce Petr Tůma

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.0755381
14.4378005
Yellow Hut

Yellow Hut
Praha

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 8. 2021 09:34:31. Re: Yellow Hut. Jitka

 
 
 
 

1. 8. 2021 09:34:31. Re: Yellow Hut. Jitka

  Nádhera. Krásná stavba na krásném místě, žádné znásilňování terénu. Úžasně zabydlené - to mi to připomnělo moji tetu, která by řekla, že je to samý lapač prachu :-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz