Základní a mateřská škola Basic

Základní a mateřská škola Basic

(2. 9. 2015) Ondřej Chybík, Michal Krištof, Martin Holý, Šárka Kubínová

   
 
 
 
 

Základní a mateřská škola Basic

Základní a mateřská škola BASIC je navržena jako dvoupodlažní horizontálně orientovaná modulární stavba. Přes poměrně objemný stavební program nevzniká velká instituce mimo dětské měřítko s množstvím anonymních prostorů, ale „městečko pro děti“, ve kterém je jasně stanovena hierarchie jednotlivých prostorů, se kterými se můžou děti identifikovat.
Vznikají čtyři dvory pro jednotlivé skupiny dětí s učiteli. Tři z těchto dvorů jsou poloveřejné, centrální dvůr je veřejný a určený všem uživatelům školy včetně návštěvníků. Každá třída má možnost se rozšířit do interiérového tak do exteriérového prostoru. Společné interiérové komunikační prostory nejsou pouhými chodbami, ale přístupnými pobytovými prostory. Zvolené horizontální řešení areálu zajišťuje dětem možnost neustálého kontaktu s exteriérem.

Autorská zpráva

 
Objemová studie
Zadavatel: Základní škola a mateřská škola Basic, o.p.s.
Program: mateřská škola, základní škola, studijní centrum, zázemí pro učitele ZŠ, družina, tělocvična, provozní zázemí, zahrada, vzdělávací centrum (možné rozšíření školy)
Investiční náklady:  105 570 000 CZK
Velikost: 5 022 m2
Tým: Ondřej Chybík, Michal Krištof, Martin Holý, Šárka Kubínová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz