Plastová okna Schüco FocusIng s rovnými liniemi hliníku

Nový plastový okenní systém Schüco FocusIng se designem maximálně přiblížil vzhledu hliníkových profilů, zvýšil podíl recyklovaného materiálu při výrobě, ale především nabízí dvojí stavební hloubku – užší hloubku rámu zapuštěného do konstrukce (pouze 70 mm), ale širší u samotného křídla (76 mm), což značně vylepšuje tepelněizolační parametry oken díky možnosti použít trojsklo o šířce až 52 mm. 

Užší stavební hloubka rámu oproti křídlu je zásadní rozdíl ve srovnání s předchozími systémy, jako je Schüco LivIng nebo CT 70, které mají stavební hloubku shodnou. Rám systému Schüco FocusIngmá stavební hloubku 70 mm, ale křídlo bylo modifikované tak, aby bylo širší o 6 mm, což má své výhody – je to systém vhodný nejen pro novostavby, ale zejména pro rekonstrukce, kdy se obvykle nahrazují starší okna s užší stavební hloubkou. Druhým benefitem je možnost šířky zasklení až 52 mm, takže křídlo dosahuje vynikajících tepelně izolačních vlastností. K tomu přispívají i pěti nebo šestikomorové profily, které vynikají optimalizovanou vnitřní komorou a geometrií drážky. Díky vynikajícím hodnotám Uf lze při použití trojskla s hodnotou Ug 0,5 W(m2K) (1,23 x 1,48 metru) snadno dosáhnout hodnot Uw 0,80 nebo ještě lepších.

Metalické fólie a hranaté zasklívací lišty přispívají k hliníkovému vzhledu

Obecně platí, že plastové profily mají zaoblenou konturu oproti „hranatému“ hliníku“. Nový systém Schüco FocusIng se však může pochlubit moderním designem s čistými, rovnými liniemi  typickými  právě pro hliníkové profily. Je to dáno využitím hranatých zasklívacích lišt, které jsou jinak doménou hlinkových konstrukcí, a především širokou škálou metalických povrchových fólií, které vzhled hliníkových oken ještě umocní. Vzájemně tak lze kombinovat systémy Schüco z plastu i hliníku a dosáhnout barevného sladění.

Jedinečnou designovou flexibilitu systému Schüco FocusIng umožňuje využití více než 300 standardních a speciálních fólií, kromě zmíněných metalických se jedná o jednobarevné či s dřevěnými povrchy. Nový systém Schüco FocusIng může být použit v novostavbách i při  rekonstrukcích, v pevných, posuvných či zdvižně-posuvných konstrukcích, v jednokřídlých i více křídlových sestavách, i jako dveře.

Zvýšené množství použitého  recyklovaného materiálu

Nový plastový profilový systém Schüco FocusIng  byl vyvinut pro co nejefektivnější využití materiálů obsahujících vysoký podíl recyklátu ve vnitřním jádru a zároveň je na konci své životnosti sám vhodný pro návrat do procesu recyklace. Sedm z deseti profilů proto bude standardně dodáváno s „barevným“ vnitřním jádrem vyrobeným z recyklovaného materiálu, přičemž profily budou obsahovat až 50 procent recyklovaného obsahu. Vysoký podíl recyklátu, optimalizované využití materiálů a vynikající tepelná izolace přispívají ke snížení emisí CO2 obvodových plášťů budov.

Pro zajištění efektivní výroby byla při vývoji zajištěna také vysoká míra kompatibility se systémy Schüco LivIng a Schüco CT 70. Upevňovací a doplňkové profily, stejně jako ocelové výztuhy a zasklívací lišty lze použít stejným způsobem na všech systémových platformách, což zajišťuje co nejjednodušší výrobu a skladování. 

Stylový hliníkový vzhled, čisté linie, optimální výkonnostní charakteristiky a nižší uhlíková stopa. Inovativní systém Schüco FocusIng má mnoho výhod a se svou základní hloubkou rámu 76 mm je vhodný jak pro novostavby, tak pro renovace.

www.schueco.cz
Zdroj foto: Schüco CZ

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*