Architekti odstoupili od práce na dokumentaci na zónu v Jičíně

(ČTK) – Uskupení architektů Klára Novotná, Karel Novotný, Tereza Mirská a Jiří Neuvirt kvůli neshodě na ceně odstoupilo od vypracování projektové dokumentace na výstavbu odpočinkové zóny Cidlina v Jičíně. Uskupení loni vyhrálo architektonickou soutěž na podobu zóny. Město proto osloví pro vypracování dokumentace pražský ateliér Rehwaldt Landscape Architects, který v architektonické soutěži skončil na druhém místě. Novinářům to v pondělí 2. března řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Vítězstvím v architektonické soutěži získal tým kolem Kláry Novotné právo uzavřít prostřednictvím jednacího řízení bez uveřejnění s městem zakázku na projektovou dokumentaci všech stupňů. Cena byla předem stanovena na maximálně 2,8 milionu korun bez DPH. „Vítězný kolektiv ale vznesl požadavky, které by znamenaly navýšení nákladů přes uvedenou hodnotu. To není vzhledem k zákonu o veřejných zakázkách možné,“ uvedl mluvčí radnice Jan Jireš. Architekti se pak podle něj rozhodli odstoupit z jednání.

Přes komplikaci s výběrem projektanta záměr města vybudovat odpočinkovou zónu při břehu Cidliny podle Hamáčka trvá. „Oslovíme dalšího v pořadí a uvidíme, zda se s ním dohodneme,“ řekl Hamáček. Zdržení radnice odhadla na dva měsíce. Myšlenka vytvořit z území kolem Cidliny odpočinkovou zónu vznikla v Jičíně už v roce 2000.

Zóna má vzniknout na dosud nevyužívaném území mezi sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou nedaleko průmyslových závodů. Přeměna lokality by měla být postupná a trvat má několik let. Lokalita je důležité zejména pro lidi ze sídliště Nové Město, u kterého žádný park či veřejná zeleň nejsou. Náklady na vybudování odpočinkové zóny o rozloze kolem 7,5 hektaru město odhaduje na 40 milionů korun.

V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, herní místa a hřiště pro děti i dospělé, psí hřiště, pumptracková dráha pro jízdu na kole, několik mostů a lávek, odpočinková místa, skatepark, letní kino, grilovací koutky, trať pro in-line bruslení či kopec pro sáňkování.

Doplněno Stavbaweb:
Web soutěže: http://mobilita.jicin.cz/cidlina/.
Informace o historii soutěže najdete na stránkách mujicin.cz: Odočinková zóna Cidlina

Související články:
Jičín chystá dokumentaci pro odpočinkovou zónu Cidlina  17.12.2019
Odpočinková zóna Cidlina v Jičíně  – výsledky soutěže  29.8.2019
Odpočinková zóna Cidlina  – Město vypsalo architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu odpočinkové zóny  8.3.2019
Odpočinková zóna Cidlina  – Město vypíše architektonicko-krajinářskou soutěž o návrh na podobu odpočinkové zóny  5.12.2018

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*