Pro zájemce jsou připraveny dva typy komentovaných prohlídek. První okruh zahrnuje prohlídku vystavených děl v prostorách kanceláří v prvním patře. Druhý okruh je prohlídka procházející více patry včetně výjimečně zpřístupněných částí Živnostenské banky. Z kapacitních důvodů je třeba rezervovat si místo.
(ČTK) – Historická budova bývalé Živnobanky v Praze na Příkopě bude v neděli patřit současnému umění. Díla téměř tří desítek umělců budou v prostorách, které se připravují na rekonstrukci, prezentovat čtyři galerie – Galerie Svit, Drdova Gallery, Huntkastner Gallery a Polansky Gallery. Obrazy, objekty, fotografie či konceptuální umění soudobých tvůrců se tak objeví mezi díly Maxe Švabinského, Mikoláše Alše, sochaře Stanislava Suchardy a dalších mistrů, kteří se podíleli na výzdobě Živnobanky.
Kurátorem výstavy je Jan Kratochvíl, zastoupena jsou díla Daniela Pitína, Evy Koťátkové, Jiřího Thýna, Josefa Bolfa, Dominika Langa, Tomáše Vaňka, Marka Meduny, Jiřího Kovandy, Pavly Scerankové, Mileny Dopitové či Vladimíra Houdka. Pro zájemce jsou připraveny dva typy komentovaných prohlídek. První okruh zahrnuje prohlídku vystavených děl v prostorách kanceláří v prvním patře v doprovodu průvodce, galeristů a zastoupených umělců, během které se návštěvníci dozvědí o vzniku děl i práci galeristů.
Druhý okruh je prohlídka procházející více patry včetně výjimečně zpřístupněných částí Živnostenské banky, v doprovodu průvodce a osobností z dalších oborů umění, které návštěvníkům představí architekturu, malby, plastiky, jejich historii a společenskou kontinuitu. Z kapacitních důvodů je třeba rezervovat si místo na www.magnusart.cz. Po celý den je připraven program pro děti.
Přeměnu bývalé Živnobanky od architekta Osvalda Polívky na centrum českého skla plánuje investiční skupina CPI. Otevřít budovu pro veřejnost firma chce na podzim 2015. Rekonstrukci památkově chráněné budovy připravuje s podobnými projekty zkušený pražský ateliér DaM.
zdroj foto: virtualnipraha.cz
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,
Nějak tomu nerozumím. V článku se píše o fasádním stínícím prvku, ale fotky a část textu je o vnitřní stěně.…