|Cestovatelské čtvrtky| v Trmalově vile v Praze Strašnicích

Od dubna budou pravidelně probíhat cestovatelské čtvrtky v Trmalově vile – jednou za 14 dní budou cestovatelé vyprávět o svých zážitcích a promítat fotografie z cest. První cestovatelský večer ve čtvrtek 5.4. od 19 hodin Island!


Profesí vystudovaný geograf, jinak také cestovatel a krajinářský fotograf Pavel Svoboda navštívil řadu zajímavých míst, přičemž, jak sám říká, v jeho hledáčku figurují zejména vysoká pohoří a severská příroda. Jím pořádané cestopisné přednášky probíhají formou promítání fotografií, ilustračních videí, ale například i pouštěním ukázek místní hudby. Pátého dubna přijde do Trmalovy vily povídat o svém pobytu na Islandu a odstartuje tak sérii našich cestovatelských čtvrtků.
V pořadí druhém cestovatelském večeru se přeneseme do Vietnamu, kterým nás provede Topi Pigula, cestovatel, fotograf, novinář a lektor. S jeho fotografiemi a cestovatelskými články jste se mohli setkat na stránkách řady periodik, mj. třeba Lidových novin, Mladé fronty či Hospodářských novin. V současné době je šéfredaktorem geografického magazínu Travelfocus, stále cestuje a fotografickým nadšencům pomáhá v rámci fotokurzů zlepšovat jejich um.
Hned zkraje května zavítá do Trmalovy vily cestovatel, dobrodruh, fotograf a novinář v jedné osobě, Martin Mykiska. Během své cestovatelské dráhy, kterou započal v roce 1986 přechodem Capatiny a Retezacu v Rumunsku, navštívil Jižní i Severní Ameriku, Asii, rok pobýval na Antarktidě. Cestování se mu stalo stalo vášní a nezbytnou součástí nejen života jeho, ale i všech jeho nejbližších – z celou rodinou strávil například pět měsíců v Himaláji a společně o tom sepsali knihu, kterou ilustracemi opatřily cestovatelovy děti. Květnová přednáška se však ponese v rytmu jazzu a podíváme do jeho domovského města – New Orleansu! tento večer můžete chápat také jako navnazení a pozvánku na již tradiční koncerty v zahradě vily, které startují v červnu.
Himaláje pohledem Samuela Schreibera a Soni Sedláčkové. Cestovatelské duo, řídící se kromě jiného motem, že cesta je přinejmenším stejně důležitá jako cíl, zbrázdilo již řadu zajímavých zemí a míst, namátkou třeba Argentinu, Bolívii, Čínu, či Nový Zéland. 17. května se můžete těšit na "Třicetkrát na Sněžku a zpět aneb tři sta kilometrů kolem Everestu".
Marie Hofmannová uskutečnila v roce 2010 sama, jako nezávislá cestovatelka, cestu kolem světa. Strávila 120 hodin v letadle, plavila se na ostrovy v Indickém oceánu a Jižním Tichomoří, uskutečnila dobrodružnou výpravu do nitra Austrálie … Spala pod širým nebem i v přepychovém hotelu, v ubytovně typu kapsule, v soukromí nebo ubytovnách pro batůžkáře. I když se nepovažuje za lovkyni zážitků a zajímá ji spíš obyčejný život, navštívila i řadu míst uvedených na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Více informací naleznete zde.

zdroj: Foibos

 

 

 

 

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*