Od dubna budou pravidelně probíhat cestovatelské čtvrtky v Trmalově vile – jednou za 14 dní budou cestovatelé vyprávět o svých zážitcích a promítat fotografie z cest. První cestovatelský večer ve čtvrtek 5.4. od 19 hodin Island!
Profesí vystudovaný geograf, jinak také cestovatel a krajinářský fotograf Pavel Svoboda navštívil řadu zajímavých míst, přičemž, jak sám říká, v jeho hledáčku figurují zejména vysoká pohoří a severská příroda. Jím pořádané cestopisné přednášky probíhají formou promítání fotografií, ilustračních videí, ale například i pouštěním ukázek místní hudby. Pátého dubna přijde do Trmalovy vily povídat o svém pobytu na Islandu a odstartuje tak sérii našich cestovatelských čtvrtků.
V pořadí druhém cestovatelském večeru se přeneseme do Vietnamu, kterým nás provede Topi Pigula, cestovatel, fotograf, novinář a lektor. S jeho fotografiemi a cestovatelskými články jste se mohli setkat na stránkách řady periodik, mj. třeba Lidových novin, Mladé fronty či Hospodářských novin. V současné době je šéfredaktorem geografického magazínu Travelfocus, stále cestuje a fotografickým nadšencům pomáhá v rámci fotokurzů zlepšovat jejich um.
Hned zkraje května zavítá do Trmalovy vily cestovatel, dobrodruh, fotograf a novinář v jedné osobě, Martin Mykiska. Během své cestovatelské dráhy, kterou započal v roce 1986 přechodem Capatiny a Retezacu v Rumunsku, navštívil Jižní i Severní Ameriku, Asii, rok pobýval na Antarktidě. Cestování se mu stalo stalo vášní a nezbytnou součástí nejen života jeho, ale i všech jeho nejbližších – z celou rodinou strávil například pět měsíců v Himaláji a společně o tom sepsali knihu, kterou ilustracemi opatřily cestovatelovy děti. Květnová přednáška se však ponese v rytmu jazzu a podíváme do jeho domovského města – New Orleansu! tento večer můžete chápat také jako navnazení a pozvánku na již tradiční koncerty v zahradě vily, které startují v červnu.
Himaláje pohledem Samuela Schreibera a Soni Sedláčkové. Cestovatelské duo, řídící se kromě jiného motem, že cesta je přinejmenším stejně důležitá jako cíl, zbrázdilo již řadu zajímavých zemí a míst, namátkou třeba Argentinu, Bolívii, Čínu, či Nový Zéland. 17. května se můžete těšit na "Třicetkrát na Sněžku a zpět aneb tři sta kilometrů kolem Everestu".
Marie Hofmannová uskutečnila v roce 2010 sama, jako nezávislá cestovatelka, cestu kolem světa. Strávila 120 hodin v letadle, plavila se na ostrovy v Indickém oceánu a Jižním Tichomoří, uskutečnila dobrodružnou výpravu do nitra Austrálie … Spala pod širým nebem i v přepychovém hotelu, v ubytovně typu kapsule, v soukromí nebo ubytovnách pro batůžkáře. I když se nepovažuje za lovkyni zážitků a zajímá ji spíš obyčejný život, navštívila i řadu míst uvedených na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Více informací naleznete zde.
zdroj: Foibos
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.