Dlažba z cihelného materiálu je téměř neodmyslitelnou součástí některých typů staveb. I přes běžně zažitý název půdovka, odvozený od původního účelu použití pro podlahy půdních prostor, se vždy běžně používala např. v církevních stavbách. I dnes nachází své uplatnění při úpravách a rekonstrukcích historických budov, kostelů, hradů i zámků. Vhodnost jejího použití pro opravu historických staveb potvrdil zisk ocenění „Vhodné pro památky“ České stavební akademie.
Přírodní materiály zažívají v současné době renesanci, těší se stále větší oblibě a cihelná dlažba není v tomto výjimkou. Své pevné místo vždy měla při výstavbě a rekonstrukci chalup či selských stavení a využití nachází i v moderních interiérech novostaveb. Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. proto obnovila v roce 2011 – opětovně po osmi letech – její výrobu.
Cihelná dlažba HELUZ nabízí typicky příjemný přírodní povrch a ve skloubení s nadčasovým designem se skvěle hodí jak pro úpravy a rekonstrukce, tak pro novostavby. Její využití je opravdu široké, lze ji dobře kombinovat například s dřevěnými podlahami a velmi vkusně působí jako doplněk k hliněným omítkám a marockým štukům. Vedle funkčních vlastností podlahové krytiny má také zajímavý designový potenciál v interiéru. Rozmanité uplatnění nachází např. při realizaci interiérového členění, v zimních zahradách, jako okenní parapet či odkládací deska.
tisková zpráva
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.