Studio CUBE Architects je autorem interiéru prodejny knihkupectví Paagman v budově The Hague City Hall and Central Library postavené v roce 1995 podle projektu Richarda Meiera.
Autor: CUBE Architects
Foto: Iwan Baan
Prodejna knihovnictví Paagman je umístěna přímo u vstupu do Ústřední knihovny v Haagu (Central Library) postavené podle projektu Richarda Meiera. Architekti interiér navrhli tak, že malý prostor mezi eskalátorem, sloupy a prosklenou kruhovou fasádou se přímo proplétá s architekturou Richarda Meiera.
V otevřeném půdorysu jsou 2 protáhlé otevřené regály ve tvaru zakřivení fasády. Délka jednotlivých dílců knihovny je přizpůsobena, odpovídá stejné velikosti segmentů fasády.
Knihovna díky velkému prostoru mezi regály působí transparentně. Z knihkupectví je dobrý výhled na náměstí, okolojdoucí dobře vidí na knihy i zákazníky uvnitř.
Otevřené prostory v regálech fungují jako pohodlné sedačky, průchody nebo pokladny.
Na nízkých lavičkách podél fasády jsou další stojany na knihy lákající okolojdoucí zákazníky.
Celé knihkupectví je v jasných barvách řetězce Paagman.
Dlouhé police naplněné barevnými knihami fungují jako samostatné obrazovky, které lákají lidi do obchodu. Za normálních okolností jsou knihy řazeny v regálech vedle sebe a ukazují jen hřbety. V tomto knihkupectví je alespoň 50 procent knih otočeno přední stranou k zákazníkovi, což je mnohem atraktivnější pro návštěvníky. Demontovatelné systém polic umožňují snadno změnit systém, jak knihy nabízet: "face-to-face", nebo vedle sebe.
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.