CUBE Architects: Knihkupectví Paagman v Hague v Nizozemí

Studio CUBE Architects je autorem interiéru prodejny knihkupectví Paagman v budově The Hague City Hall and Central Library postavené v roce 1995 podle projektu Richarda Meiera.Autor:
CUBE Architects
Foto: Iwan Baan

 

Prodejna knihovnictví Paagman je umístěna přímo u vstupu do Ústřední knihovny v Haagu (Central Library) postavené podle projektu Richarda Meiera. Architekti interiér navrhli tak, že malý prostor mezi eskalátorem, sloupy a prosklenou kruhovou fasádou se přímo proplétá s architekturou Richarda Meiera.

V otevřeném půdorysu jsou 2 protáhlé otevřené regály ve tvaru zakřivení fasády. Délka jednotlivých dílců knihovny je přizpůsobena, odpovídá stejné velikosti segmentů fasády.
Knihovna díky velkému prostoru mezi regály působí transparentně. Z knihkupectví je dobrý výhled na náměstí, okolojdoucí dobře vidí na knihy i zákazníky uvnitř.
Otevřené prostory v regálech fungují jako pohodlné sedačky, průchody nebo pokladny.
Na nízkých lavičkách podél fasády jsou další stojany na knihy lákající okolojdoucí zákazníky.

Celé knihkupectví je v jasných barvách řetězce Paagman.

 

Dlouhé police naplněné barevnými knihami fungují jako samostatné obrazovky, které lákají lidi do obchodu. Za normálních okolností jsou knihy řazeny v regálech vedle sebe a ukazují jen hřbety. V tomto knihkupectví je alespoň 50 procent knih otočeno přední stranou k zákazníkovi, což je mnohem atraktivnější pro návštěvníky. Demontovatelné systém polic umožňují snadno změnit systém, jak knihy nabízet: "face-to-face", nebo vedle sebe.

 


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*