Fotogalerie ke článku (1)
Energetický průkaz
Průkaz energetické náročnosti budovy pro rodinné domy z POROTHERMU pořídíte do 3 000 korun
Plánujete výstavbu rodinného domu? Pro získání stavebního povolení musíte mít od letošního roku také průkaz energetické náročnosti budovy, zkratkou PENB. Pokud bude váš nový dům z POROTHERMU, díky nové službě společnosti Wienerberger ho pořídíte do patnácti pracovních dnů a vejdete se do tří tisíc korun. Průkaz je tvořen grafickým zobrazením, jak dům plní požadavky na potřebu energie, a protokolem s uvedenými podrobnějšími informacemi.
Energetický průkaz si mohou nechat výhodně vystavit všichni, kdo se chystají stavět rodinný dům z POROTHERMU. Stačí, aby na www.porotherm.cz/PRUKAZ zadali všechny potřebné údaje, a obratem získají potvrzení požadavku a kontakt na prověřeného registrovaného energetického auditora, který s firmou spolupracuje. Vlastní průkaz je vyhotoven do 15 pracovních dnů ode dne přijetí kompletních podkladů. Jako odměnu stavebníci navíc zdarma obdrží zpracovaný energetický štítek, který charakterizuje stavbu z hlediska energetické náročnosti její obálky — tedy zdiva, okenních a dveřních otvorů, střechy a podlahy.
Rychle, jednoduše a za příjemnou cenu
Služba společnosti Wienerberger přitom má vysokou kvalitu i zajímavou cenu. „Na trhu stojí zpracování energetického průkazu kolem 7 000 korun, lze ale najít i levnější nabídky. Kvalita zpracování však může být velmi rozdílná,“ upozorňuje ing. Petr Veleba ze společnosti Wienerberger, který se specializuje právě na tyto průkazy. „Aby měl průkaz smysl a pomohl například při rozhodování o vhodném zdicím materiálu, je potřeba dbát na jeho pečlivé provedení.“
A právě vysokou kvalitu průkaz zajištěný odborníky spolupracujícími se společností Wienerberger poskytuje. Zajímavé ceny bylo dosaženo dlouhodobými korektními vztahy s experty i auditory.
Podle Veleby službu nejvíce využijí zájemci o běžné rodinné domy, kde jsou rovnoměrně vytápěny všechny místnosti. V případě budoucích majitelů složitějších staveb počítají energetičtí experti s individuálním dojednáním ceny i termínu dodání průkazu.
Co je potřeba uvést
V objednávce klient kromě identifikačních údajů týkajících se druhu stavby adresy a majitele vyplní také další informace nutné pro vytvoření průkazu. Jde především o charakteristiku budovy (její objem a celková plocha), o energeticky významné údaje (plocha a materiál vnější stěny, suterénu, plocha střechy, plocha stropu pod nevytápěnou půdou, plocha podlahy přilehlé k zemině a plochy oken, dveří a střešních oken) a o celkovou plochu vytápěné části budovy. Dále je potřeba uvést orientaci domu vůči světovým stranám a druhy energie, jež bude zákazník v domě využívat.
Co znázorňuje energetický průkaz
Průkaz energetické náročnosti budovy vždy připravuje nezávislý expert a vypovídá o energetické náročnosti stavby jako celku. Hodnocení zahrnující výpočet roční potřeby energie na vytápění, chlazení, klimatizaci, větrání, přípravu teplé vody a osvětlení zařadí dům do odpovídající energetické třídy. Průkaz klasifikuje budovy do sedmi kategorií od A (velmi úsporné) až po G (mimořádně nehospodárné). Za vyhovující jsou přitom považovány stavby v kategoriích A až C (s podkategoriemi C1 — budova vyhovuje doporučené úrovni — a C2 — budova vyhovuje požadované úrovni).
Více informací získáte na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porotherm.cz/PRUKAZ.
Zdroj: TZ Porotherm
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.