Nadnárodní koncern Schneider Electric už ví, jak chutná vítězství v olympijském Pekingu. Firma zde totiž vyšla vítězně z celé řady významných tendrů na dodávku technologií pro olympijská sportoviště či zázemí pro sportovce i návštěvníky. Do čínské metropole se tak dostaly i v Písku vyráběné stykače a jističe, které jsou součástí některých inteligentních technologií.
Převážná část zařízení souvisejících s elektrickou energií — od elektrických rozvodů, ústředen, monitorovacích systémů, záložních zdrojů až po bezpečnostní kamerové systémy, má v olympijském Pekingu otisk společnosti Schneider Electric. Tento globální specialista na ovládání elektrické energie se podílel hned na 47 nejvýznamnějších olympijských projektech.
„Naše společnost splnila hlavní zadávací kritérium, a to dodat komplexní řešení na míru, které dokáže zajistit pro olympijské hry komfortní, bezpečné a efektivní využití elektrické energie,“ uvedl Zhan Zhao z čínské centrály Schneider Electric. V Pekingu jsou podle něho ty nejmodernější technologie, které v současné době existují. High-tech technologie jsou zároveň velmi šetrné k životnímu prostředí, protože umožňují významné úspory elektrické energie.
Pod kontrolou řídicího systému Schneider Electric je například veškeré osvětlení Národního olympijského stadionu, tzv. Ptačího hnízda. Systém ovládá osvětlení 258 000 m2 plochy stadiónu a zabezpečuje jej pro případ mimořádné události. Technologie Schneider Electric zajišťují spolehlivé dodávky elektrické energie také pro Národní plavecké centrum (tzv. Vodní kostka). Rozvodné sítě, ale i systémy pro řízení osvětlení a klimatizace či záložní zdroje napájení dodala firma rovněž pro nový terminál pekingského letiště, China Central TV Tower (nové sídlo čínské televize, odkud budou vysílány všechny olympijské přenosy) a celou řadu dalších sportovišť a objektů.
„V oblasti technologického řízení sportovních areálů máme velké zkušenosti a reference. Naše systémy a řešení jsou mimo jiné na olympijských stadionech v Aténách, Sydney, Salt Lake City, ale i různých fotbalových či atletických stadionech, v České republice například v Tipsport Aréně v Liberci,“ potvrdil šéf Schneider Electric CZ Olaf Körner.
Na dodávkách inteligentních řešení pro Peking se podíleli i zaměstnanci píseckého výrobního závodu Schneider Electric, odkud putovaly do Číny například stykače a prvky pro jištění obvodů.
Společnost Schneider Electric působí na čínském trhu již od roku 1987. Během dvaceti let se tu firma podílela na desítkách zakázek z oblasti energetické infrastruktury (své technologie dodala společnost například pro největší soustavu vodních elektráren na světě zvanou Tři soutěsky), výstavbě komerčních a obchodních center, ale i rezidenčních budov. Dnes koncern v Číně zaměstnává přes 15 000 pracovníků ve 21 výrobních závodech, 4 distribučních centrech a také vývojových a výzkumných střediscích. Loni činil obrat koncernu Schneider Electric na čínském trhu kolem 1,5 miliardy eur.
Zdroj: Tisková zpráva společnosti Schneider Electric
U Hostivaře jsem podobný problém nezaznamenala, spíš u Pankráce, ale opraveno, děkuji za upozornění.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…