Hotel Omnia.

Fotogalerie ke článku (22)

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia

Omnia - situace

Omnia - situace

Omnia - půdorysy 5., 4., a 1. NP

Omnia - půdorysy 5., 4., a 1. NP

Omnia - půdorysy 1. PP a 2. PP

Omnia - půdorysy 1. PP a 2. PP

Omnia - půdorysy - detaily

Omnia - půdorysy - detaily

Omnia - řezy

Omnia - řezy
Celá fotogalerie (22)

Kongresové a sportovně rekreační centrum Janské Lázně

Investor: RODOP, a. s.
Provozovatel: IHM Group, s. r. o.
Autoři celkového řešení: ADR, s. r. o. — Petr Kolář, Aleš Lapka, Albert Pražák, Peter Požár, Jana Sadloňová
Autorský dozor při realizaci stavby: Albert Pražák
Projekt pro realizaci stavby: SPS projekt, spol. s r. o. — Jiří Severa, Stanislav Šembera, Vladimír Pavlovič, Jiří Bardoděj
Projekt interiéru: ADR, s. r. o.; GRADUS PRAHA, s. r. o.
Generální dodavatel stavby: Konstruktiva Konsit, a. s. — divize 3
Generální dodavatel interiéru: TECHO, a. s.
Hlavní manažer projektu: Michal Palkoska, Petr Vrátný
Stavbyvedoucí: Lubomír Touška
Technický dozor investora: SVS Malé Svatoňovice — Miloš Haase
Podlahová plocha: 6000 m2
Zastavěná plocha: 1560 m2
Obestavěný prostor: 17 666 m3
Doba výstavby: 5/2005—9/2007
Spolufinancování: projekt byl finančně podpořen EU ve výši 52,5 mil. Kč a SR ve výši 17,5 mil. Kč ze Strukturálního operačního programu — Podpora nadregionální infrastruktury cestovního ruchu
Autor fotografií: Iveta Kopicová


Kongresové a sportovně rekreační centrum Janské Lázně, pojmenované „Omni hotel“, je prvním designovým hotelem v Krkonoších.
Architektonické ztvárnění odpovídá obdobným stavbám v evropských horských střediscích. Objekt byl postaven v horní (východní) části města u nástupní stanice lanovky na Černou Horu a je v ochranném pásmu Krkonošského národního parku (KRNAP).

Samotný objekt má tři funkční části — ubytovací, technicko obslužnou část, a víceúčelovou halu. Rozdělení je patrné nejen uvnitř, ale i vně objektu, každá část má navíc svůj specifický vizuální styl.
Hala, umístěná v nejnižším místě pozemku a částečně zapuštěná pod úroveň terénu, není prakticky viditelná. Tento dojem podporují i dřevěný prkenný obklad fasády a kamenivo použité na střešním plášti.
Oproti hale je ubytovací část umístěna na zcela exponovaném místě terénní hrany. Jednotlivé pokoje jsou orientovány jižním směrem do klidové zóny údolí a lesa. Směrem k rušné ploše veřejného parkoviště a lanovky, na sever od objektu, jsou umístěny chodby a únikové schodiště. Ubytovací část má kompaktní plášť, tvořený cembonitovým fasádním obkladem grafitové barvy se shodně barevně pojatou hliníkovou střešní krytinou.
Jakýmsi spojovacím prvkem obou hmot — haly a ubytovací části — je středový objekt obsahující lobby, restauraci, bar a další provozní a technické zázemí objektu, který je kompletně obložen kamenným obkladem.

Důležitou roli v interiéru hrají použité materiály. Zejména pak kombinace dřevěných prvků a kamenných ploch. Základním pozadím je hrubá kamenná dlažba, která byla použita ve většině veřejných prostor. Převažující šedé odstíny výmalby jsou doplněny o výrazné akcenty drapérií, svítidel nebo nábytku v ostrých barvách, zejména oranžové.
Barevné ladění jednotlivých pokojů je obdobné. Pro zjemnění celkového vzhledu a vyšší komfort užívání je v pokojích na podlaze použita dubová masivní mozaika v kombinaci s výrazně barevným kobercem. Pocit prostorového komfortu v pokojích podpořila instalace skleněné příčky mezi ložnicí a koupelnou. Pokoj se tak opticky výrazně zvětšil, a to i v případě, že je koupelna zatažena závěsem, a skleněná příčka tedy slouží jako zrcadlová plocha.
Vybavení ložnice typového pokoje je maximálně kompaktní a variabilní. Vytvořit dvojlůžko nebo samostatná lůžka lze snadno díky možnosti posunu v připravených drahách. Mobilní je i pracovní stůl. Jeho posunutím nad lůžko vznikne snídaňový stolek. Veškeré úložné prostory jsou vestavěné.

Obdobný a přesto zcela odlišný. Takový je charakter interiéru sportovní části hotelu, umístěné v suterénu. Každý prostor (bazén, hala, sauna, ...) má vlastní identifikovatelné barevné ladění a materiálové řešení. Vše je maximálně jednoduché a účelné.

Všechny barové a recepční pulty v objektu jsou obdobně technicky řešené. Jedná se o skleněnou konstrukci okolo fiktivní hranice neopracovaného dřeva, doplněnou o ocelovou pracovní plochu.

Kapacity:
Ubytovací část
* 43 pokojů/ maximálně 110 osob.
* Standardní pokoje jsou doplněny třemi atypickými apartmány pro 2-4 osoby.
* Pokoj pro imobilní zákazníky je umístěn v patře s recepcí a lobby barem.
Restaurace a bary
* Lobby bar pro 60 osob je umístěný v 1. NP objektu a lze jej rozdělit mobilní příčkou na dvě části, využitelné jako jednací sály.
* Restaurace pro 90 osob v 1. PP má obdobně jako lobby bar možnost rozdělení prostoru.
* V sousedství kongresové (či sportovní) haly pro 300 osob v 2. PP je bar s občasným provozem.
Sport a relaxace
* Sportovní a zároveň společenskou halu je možné díky dispozičnímu řešení za velmi krátkou dobu proměnit z tenisového kurtu na kongresový sál až pro 300 osob.
Halu lze využít nejen pro tenis, ale i fotbal, volejbal, nohejbal a házenou.
* Možnosti relaxace nabízí sauna, solárium, masáže, fitness a nerezový bazén.

Publikováno ve Stavbě č. 5/2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*