Lícové zdivo a překlady HELUZ

Fotogalerie ke článku (8)

usazený překlad Heluz

usazený překlad Heluz

Celá fotogalerie (8)

Komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu.

Lícové zdivo a obklady fasád od společnosti HELUZ

Společnost HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s., vyrábí komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu a je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Výrobní sortiment zahrnuje širokou škálu prvků pro svislé i vodorovné konstrukce včetně různých doplňků. V roce 2005 začala společnost na trh dodávat také lícové cihly a keramické obkladové pásky KLINKER.

Označení KLINKER je synonymem vlastností ostře vypáleného keramického materiálu vydávajícího zvonivé zvuky. Tyto produkty mají tisíciletou tradici, ale také budoucnost v moderním stavění. Sotva nějaký jiný materiál nabízí tolik rozličných možností k realizaci kreativních nápadů.

Cihly a keramické pásky KLINKER jsou ekologicky nezávadným stavebním materiálem z hrubé keramiky s mimořádnou odolností proti povětrnostním vlivům. Jsou páleny ze speciální hlíny při vysoké teplotě až do bodu slinutí. Mají minimální nasákavost, vysokou objemovou hmotnost a pevnost a díky tomu jsou velmi vhodné pro části staveb, které jsou mechanicky nebo chemicky namáhané.

Společnost HELUZ nabízí cihly KLINKER včetně doplňků ve třech variantách povrchových úprav v několika barevných provedeních. Obkladové pásky jsou dodávané v pěti barevných variantách s hladkou povrchovou úpravou.

Lícové zdivo z cihel KLINKER je mrazuvzdorné, stálobarevné a nenáročné na údržbu. Nachází uplatnění zejména pro režné fasády domů, neomítané nosné a nenosné příčky, ploty a zídky, venkovní krby a komíny, ozdobné prvky v interiérech, obezdívky komínů.

Díky svým vynikajícím vlastnostem je použití výrobků KLINKER velmi vhodné všude tam, kde je třeba vytvořit trvale krásné prostředí nepodléhající času.


Nosný roletový překlad HELUZ

Na českém trhu ojedinělým výrobkem je nosný roletový překlad HELUZ tvořící schránku pro osazení venkovních stínicích systémů.
Jedná se o ucelený kompletní výrobek, který plní současně několik funkcí a přináší stavebníkům mnoho výhod. Překlad umožňuje kompletně dokončit stavbu bez nutnosti montáže venkovních stínicích systémů, které lze namontovat dle požadavků investora kdykoliv později během užívání stavby.

Roletový překlad plně nahrazuje nosné keramické překlady a zároveň je v něm vytvořena schránka umožňující montáž venkovních rolet, žaluzií, látkových clon i sítí proti hmyzu. Součástí překladu je tepelná izolace, umístěná uvnitř překladu z důvodu eliminace tepelného mostu u nadpraží otvorů vnějších stěn. Pohledové strany překladu jsou v cihelném provedení pro zabezpečení dokonalé přilnavosti omítek. Překlad tak spolu s cihelnými bloky tvoří stejnorodý podklad pro omítku v celé ploše stěny. Na roletovém překladu a při následné montáži stínicích systémů je použito několika průmyslových patentů. Jde o speciální uchycení rolet a žaluzií v nosném roletovém překladu a o systém zapuštěné vodicí lišty pro vedení venkovních rolet, což zabezpečuje podstatně větší tepelněizolační vlastnosti a také bezpečnost při spuštění rolety vzhledem k tomu, že vodicí lišta je zapuštěna do zdiva ostění otvoru a nelze ji demontovat při spuštěné roletě.

Roletové překlady se vyrábějí v šířkách 365, 380, 400, 440 a 490 mm. Délka překladů je od 1250 mm do 4250 mm (po 250 mm) pro světlosti otvorů od 600 mm do 3850 mm. Výška překladu je 238 mm, respektuje výškový modul systému HELUZ, tj. 250 mm, a není tedy nutné žádné dobetonování ani dozdívání překladu na výšku vrstvy zdiva. Pro uchycení držáků rolet a žaluzií a usnadnění jejich montáže se při výrobě používá nová hliníková lišta s vylepšenými vlastnostmi. U překladů od délky 2250 mm je lišta průběžná a to umožňuje bez problémů namontovat dvě různé rolety do jednoho překladu např. pro okno a balkónové dveře. Montáž a revize rolet se provádí montážním otvorem o šířce 85 mm, který je umístěn na vnější straně před okenním rámem.

Nosný roletový překlad HELUZ je ucelený kompletní výrobek, který se osadí nad otvor na nosné zdivo do cementové malty. Vlastní manipulaci je možné provádět zdvihacími prostředky pomocí závěsných háků v horní části překladu. Při zabudování do zdiva je nutné dbát na dokonalé horizontální uložení a dodržení minimální délky uložení překladu na nosném zdivu 200 mm. Po uložení překladu na zdivo je nutné závěsné háky odstranit. Okenní rám se osazuje tak, aby vzdálenost mezi venkovní hranou obvodového zdiva (roletového překladu) a venkovní stranou okenního rámu byla 165 nebo 220 mm pro použití rolet a 220 mm pro použití žaluzií.
Vlastní roletový překlad je výrobkem firmy HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. Před provedením omítek je třeba kontaktovat specializovanou montážní firmu zabývající se stínicí technikou, která zajistí přípravu stavby pro zvolený stínicí systém, jeho dodávku, montáž a kompletaci.
Nosný roletový překlad HELUZ se nejčastěji osazuje venkovními roletami, které mohou být hliníkové nebo plastové. Pro ruční ovládání rolet se zapustí do zdiva vedle otvoru schránka pro naviják popruhu, případně je možné schránku navijáku umístit na okenní rám nebo na ostění otvoru. Samozřejmostí je možnost použití elektrického pohonu rolet a následné zakomponování ovládání do systému tzv. inteligentních domů.
Naprosto ojedinělé a unikátní je propojení systému nosného roletového překladu HELUZ a cihel krajových SUPE®THERM K STI a krajových polovičních SUPE®THERM K-1/2 STI. Tyto cihly zabraňují vzniku tepelných mostů kolem okenních rámů a zároveň je v konstrukci cihel již připraven prostor pro zapuštění vodicí lišty pro vedení venkovní rolety. Toto komplexní propojení cihelného zdicího systému SUPE®THERM a roletového systému nemá na českém trhu konkurenci a je výjimečné a ojedinělé i v rámci Evropské unie.
Nosný roletový překlad HELUZ, oceněný Zlatou medailí na Stavebním veletrhu IBF v Brně, představuje vyšší standard v kvalitě bydlení. Stínicí systémy výborně chrání váš domov před chladem, horkem, hlukem, světlem i případnými nezvanými hosty. Jejich montáž je velice jednoduchá a lze je instalovat i dodatečně.

Informace společnosti HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.
Publikováno ve Stavbě 2/2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*