Living Tomorrow

Futuristický komplex stojí na předměstí Bruselu ve Vilvoorde. V tomto "domě budoucnosti"naleznete přehlídku nejnovějších technologií, které by mohly v blízké budoucnosti určovat náš způsob života i práce.

První dům Living Tomorrow — „Living Tomorrow Vilvoorde“ ­— byl otevřen v roce 1995. Protože se budoucnost stále mění, je tento projekt každých pět let aktualizován, kompletně renovován. Po druhé úspěšné realizaci projektu (kdy se projekt změnil na „House and Office of the Future“) v Belgii, byl v roce 2003 otevřen první mezinárodní komplex v Amsterdamu. V roce 2007 se tento úspěšný projekt vrátil zpět do Bruselu. Toto centrum — stejně jako druhý ukázkový projekt v Amsterodamu — je přístupné veřejnosti.

Living Tomorrow Vilvoorde 1995-2000
(Videa z otevření prvního projektu Living Tomorrow naleznete
zde)
Living Tomorrow Vilvoorde 2000-2005
(Videa)
Living Tomorrow Amsterdam 2003-2008
Living Tomorrow Vilvoorde 2007-2012
Projekt Living Tomorrow Vilvoorde se skládá ze dvou  částí. První je „Dům budoucnosti“ a druhou zóna „Kreativní firma“, která představuje vize, jak by mohly vypadat banky, úřady, supermarkety, automobily, nebo zdravotní péče.
Centrum nabízí ukázky praktického využití již dostupných nejmodernějších technologií, ale i těch zcela nových a experimentálních.
Jedním z hlavních témat komplexu je obnovitelná energie.
V kuchyni je elektronická tabule, která slouží jako hlavní prostředek komunikace. Můžete z ní posílat zprávy na všechny obrazovky rozmístěné v domě, kontrolovat automatické systémy, prohlížet a zobrazovat menu na obrazovce samostatně stojícího varného centra, sledovat spotřebu vody a elektřiny, kontrolovat zaplněnost odpadkových košů atd.
Další novou zde použitou technologií je „cool science“. Koncept založený na radiofrekvenčních identifikačních štítcích (RFID). Ty jsou umístěny na obalech potravin (podobně jako čárové kódy), pomocí nichž systém kontroluje, zda již nejsou prošlé, a zasílá tyto informace na displej. Mimochodem, všechny počítače a vybavení v komplexu LivTom mezi sebou komunikují bezdrátově.

V dětské ložnici zcela jistě upoutá vaši pozornost „Moby“, jakási relaxační ulita s postelí, televizní obrazovkou a počítačovým připojením. Její vytápění a osvětlení je nezávislé na okolí, a je proto velmi výhodná z hlediska úspory energie.

Na inteligentním zrcadle v ložnici rodičů lze číst noviny, vyhledávat informace o dopravě, kontrolovat diář a další.

Integrovaná, avšak samostatně fungující bytová jednotka pro seniory, je také vybavena inteligentním zrcadlem sledujícím jejich zdravotní stav.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*