Na Výstavišti v Praze začala rekonstrukce venkovních prostor

(ČTK) – Na Výstavišti v Praze 7 začala rekonstrukce venkovních prostor. Zahájeny byly například zahradnické práce nebo opravy cest. Bude také vybrán nový mobiliář, například lavičky či odpadkové koše. ČTK to v pondělí 27. dubna 2020 za bubenečské Výstaviště sdělila Jana Klapka Rechlíková. Výstaviště je ve vlastnictví města, které jej postupně opravuje. Dostavěno bude také vyhořelé křídlo Průmyslového paláce a oprava čeká Křižíkovy pavilony.

„Prázdný areál nám umožňuje ve velkém rozsahu revitalizovat venkovní plochy, kompletně opravit cesty na místech, kde je jinak neustálý provoz, vybíráme mobiliář a osvětlení do spodní části areálu, připravujeme nová hřiště a sportoviště,“
uvedl předseda představenstva Výstaviště Praha Tomáš Hübl.

Zahradníci vysadí 60 stromů, kolem Bruselské cesty už stojí nové stromořadí. Revitalizují také trávníky, což je podle Hübla v běžném režimu problematické. „Jarní zahradnické práce jsou i vzhledem k přívětivému počasí v plném proudu a budou pokračovat i v dalších měsících,“ uvedl.

Spodní část Výstaviště je přeměněna na veřejné plochy s možností venkovního sportování a od 14. dubna funguje ve speciálním režimu boulderová stěna. Postupně se otevírá také dětské lanové hřiště nebo fitness a workout zóna. Výstaviště také čeká na nový písek do obřího pískoviště a před dokončením je parkourové hřiště.

Opravy se dočkala Bruselská cesta a nově je vydlážděna alej od Křižíkovy fontány. Ve spodní části areálu vznikly dvě nové spojnice do Stromovky.

Výstaviště Praha loni investovalo do úprav areálu více než 130 milionů korun. Ve spodní části vznikla nová sportoviště a areál se propojil se Stromovkou. Otevřely se také opravené restaurace, vzniká gastropavilon a byla dokončena první část oprav Křižíkovy fontány. Letos je v plánu kromě Křižíkových pavilonů také oprava divadla Spirála a má začít dostavba Průmyslového paláce. Stavebníci rekonstruují restauraci Bohemia, kde opravy skončí do konce příštího roku.

Výstaviště bylo postaveno v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Velké škody v areálu napáchala povodeň v roce 2002, v roce 2008 vyhořelo levé křídlo Průmyslového paláce. Firma Výstaviště Praha vznikla v roce 2015 poté, co město vypovědělo smlouvu na pronájem areálu s firmou Incheba.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o konceptu rozvoje a budoucího využítí celého areálu najdete na stránkách IPR.

Související články:
Praha opraví areál Výstaviště, divadla, cesty a přibudou hřiště  30.4.2019

Architektonická soutěž na vstupní brány Výstaviště zná vítěze 12.5.2017
Soutěž na vstupní brány Výstaviště  23.1.2017
Výstaviště se má spojit s městem  10.2.2014
Praha chystá přestavbu Výstaviště, přebuduje cesy i okolí areálu  6.1.2014

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Chybí dopravní napojení na okruh ze severu a řádné, velikostí odpovídající parkoviště. Tanečků okolo je moc, zpět k zodpovědné koncepci

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*