Nový atletický stadion v Plzni-Skvrňanech

Nový atletický stadion včetně zázemí mohou od 1. července sportovci plně využívat. Areál, jehož stavbu město financovalo částkou přesahující 107 milionů korun, má v nájmu atletický klub AK Škoda Plzeň, který ho bude využívat pro tréninkové aktivity svých členů a zároveň jej bude provozovat. Vedení klubu předpokládá, že stadion by mohli pro pořádání různých soustředění využívat sportovní kluby z celé republiky, ale také zahraniční atleti a česká reprezentace.
Zpracovatelem projektové dokumentace je AS Projekt, s.r.o., stavbu na základě výsledku výběrového řízení postavila firma SWIETELSKY stavební s.r.o. (doplněno Stavbaweb).


„O výstavbě nového atletického stadionu město rozhodlo v souvislosti s rekonstrukcí sportovního areálu ve Štruncových sadech, kdy se z víceúčelového zařízení stal ryze fotbalový stadion. Situaci bylo třeba řešit, protože atleti museli postupně opustit své zázemí. Jsem rád, že se podařilo postavit jeden z nejlepších atletických stadionů v zemi, a věřím, že bude hojně využíván nejen místními atlety a veřejností, ale že se sem podaří přilákat i další sportovce,“
říká primátor Martin Baxa.

Na základě nájemní smlouvy bude stadion a jeho zázemí celoročně provozovat klub AK Škoda Plzeň. Rada města stanovila nájemné ve výši 66 tisíc korun ročně. Stadion bude využívat také veřejnost, ostatní sportovní kluby a především školy.

„Chceme, aby byl areál k dispozici také plzeňským školám, Západočeské univerzitě nebo například dobrovolným hasičům. Předpokládáme, že ho nabídneme také různým sportovním klubům nejen z Plzeňského kraje. Rádi bychom sem přilákali i zahraniční atlety a českou reprezentaci. Mohli by zde pořádat sportovní soustředění,“ vysvětluje předseda klubu František Ptáčník. Stadion je certifikovaný mezinárodní atletickou federací a je možné zde pořádat národní meetingy a soutěže.

Pozemek, na kterém sportoviště vzniklo, byl na základě darovací smlouvy převeden z vlastnictví Plzeňského kraje do majetku města Plzně, proto areál mohou během školního roku v rámci vyučování bezplatně využívat studenti ze sousedního Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň.

Výstavba areálu byla zahájena v srpnu 2011. V  první etapě, při které vznikl atletický ovál s osmi dráhami, vnitřní travnatá plocha a sektory pro další atletické disciplíny, dosáhly náklady na částku 25 milionů korun. Od jejího dokončení v květnu 2012 jej mohli atleti využívat pro trénink.

Druhá etapa, zahrnující výstavbu tribuny pro 852 diváků, v jejíchž vnitřních prostorách se nachází šatny, posilovny, místo pro rehabilitaci a další zázemí včetně kanceláří, rozcvičovny a krytého běžeckého tunelu, byla dokončena letos v červnu. V areálu navíc vzniklo 75 parkovacích stání a parkoviště pro autobusy. Náklady na tuto část činily 82 milionů korun.
tisková zpráva

Krytý tréninkový tunel (zdroj foto http://klatovsky.denik.cz)
(ČTK) –
Unikátem stadionu, který se stavěl od roku 2011 ve dvou etapách, je 123 metrů dlouhý krytý tréninkový tunel, který umožní sportovcům přípravu i za nepříznivého počasí. Stadion nabízí osmidráhový tartanový ovál o délce 400 metrů, ve vnitřním travnatém prostoru jsou sektory pro skoky do dálky, do výšky a o tyči, pro hod diskem, kladivem a oštěpem. Ke stadionu patří tribuna pro víc než 800 diváků, ve které jsou také šatny, kanceláře, velká posilovna a rehabilitace. Stadion má certifikát mezinárodní atletické federace, takže se zde mohou pořádat mezinárodní soutěže.
Kromě sportovců z domácího klubu budou mít šanci využívat stadion i plzeňské školy, univerzita či dobrovolní hasiči a při soustředěních také sportovní kluby z celé republiky, zahraniční sportovci a reprezentanti.
zdroj foto http://klatovsky.denik.cz

Související články:

 


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*