Olomoucký akvapark je hotový, vyžádal si téměř půl miliardy Kč

Olomouc 1. června (ČTK) – Milovníci vodních atrakcí mohou ode dneška navštěvovat nový olomoucký akvapark. Areál s vnitřními a venkovními atrakcemi nechala v lokalitě Pod Vlachovým poblíž výpadové silnice na Brno vybudovat radnice společně se sdružením soukromých firem. Stavba začala v roce 2007 a vyžádala si 497 milionů korun. ČTK to řekl náměstek primátora Martin Major (ODS).

Návštěvníci akvaparku najdou v zastřešené části areálu například masážní bazén, spacebowl, tobogan, proudový kanál a masážní lavice. Součástí venkovní části jsou rekreační, plavecký a dětský bazén, vodopád a další tobogan. Areál dále zahrnuje restauraci, solárium a saunu.

Za 90 minut pobytu ve vnitřní části akvaparku v pracovní dny v době do 14:00 dospělí zaplatí na základním vstupném 100 korun. Od 14:00 a dále o víkendech a svátcích dospělé přijde hodina a půl pobytu ve vnitřním areálu na 130 korun. Za celodenní pobyt ve venkovním části zařízení dospělí uhradí 150 korun.

„Podle naší analýzy je naše vstupné srovnatelné s podobnými zařízeními v Česku,“ řekl novinářům ředitel akvaparku Dalibor Přikryl. Doplnil, že kapacita vnitřní části činí 413 osob. Do venkovního areálu by se mělo vejít až 1500 návštěvníků. Vedení akvaparku počítá s roční návštěvností zhruba 300.000 lidí.

Milovníci vodních atrakcí mohou vnitřní areál navštívit v pondělí, středu a pátek od 08:00 do 22:00, v úterý a čtvrtek od 07:00 do 22:00 a o víkendech od 09:00 do 22:00. Venkovní část bude otevřená denně v době prázdnin od 09:00 do 19:00, mimo hlavní sezonu od 10:00 do 18:00. Akvapark má 48 kmenových zaměstnanců, kteří se starají o chod vlastního zařízení a dále o gastronomickou část. „V rámci posílení letní sezony počítáme asi s 15 brigádníky,“ uvedl Přikryl.

Areál vodních atrakcí vybudovalo město společně se sdružením firem Atzwanger, Gemo a Skanska. Ve společné firmě, která zařízení vlastní, město drží 45 procent akcií. Zbylé od firem koupí během deseti let. Radnice bude provoz akvaparku dotovat, takzvané služebné na částečné krytí provozních nákladů bude činit řádově 30 milionů korun ročně.

První zmínka o plánu vybudovat olomoucký akvapark se objevila už na podzim roku 2002 v programovém prohlášení radniční koalice, která vládla na radnici v období let 2002 až 2006. Záměr postavit centrum vodních atrakcí vyvolal ve městě rozporuplné reakce. V roce 2005 kvůli němu vznikly dvě petice. Jednu podepsali lidé, kteří odmítali, aby stavbu platilo město z vlastních zdrojů, druhou příznivci akvaparku.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*