Funkce nového detektoru s kamerou potvrzují pravidlo, že v jednoduchosti je síla a chytré věci nejsou složité. Novinka v zabezpečovací technice pocházející z vývojového centra společnosti Jablotron je natolik jedinečná, že ji má firma patentovanou.
PIR detektor s kamerou nesoucí název JA-84P je bezdrátový přístroj vybavený kamerou s bleskem určeným i pro snímání v noci. Zařízení umožňuje detekovat pohyb ve střeženém prostoru včetně vizuálního potvrzení poplachu. Zabudovaná kamera je schopná pořizovat černobílé statické snímky s dostatečným rozlišením. Je-li v zajištěném stavu zaznamenán pohyb, je pořízena sekce čtyř fotografií. První bez blesku, následující s bleskem po jedné vteřině. Neočekávané první focení upoutá pozornost pachatele na detektor, a to výrazně zvýší pravděpodobnost, že se otočí směrem k němu a na dalším — již osvíceném — snímku bude vidět jeho tvář. Fotografie jsou uloženy v interní paměti detektoru a bezdrátově přenášeny do ústředny v komprimované podobě. Odtud jsou pak posílány mimo objekt na zabezpečený server nebo na mobilní telefon.
Hlavním úkolem vestavěné kamery je potvrdit poplach způsobený člověkem a rozpoznat jej od falešných poplachů. Vestavěný blesk detektoru především osvětluje prostor, ale má také důležité funkce.
Blesk dává jasně najevo, že pachatel byl detekován, což jej může přimět k útěku. Pokud ne, pokusí se detektor zničit a vyvolá sabotážní poplach. Ten je jasným signálem přítomnosti pachatele a pult centrální ochrany okamžitě jedná.
Samotný detektor s kamerou by byl asi k ničemu, kdyby nebyl součástí celku, do kterého patří elektronický zabezpečovací systém OASIS a v ideálním případě systém OKO 1, což je projekt zabezpečovací firmy Jablotron a bezpečnostní agentury SV-AGENCY.
OKO1 navíc umožňuje vyzkoušet si střežení bezpečnostní agenturou v nejexkluzivnějším režimu na půl roku zcela zdarma a bez jakýchkoliv závazků na další období. Podrobnosti jsou ke zhlednuti na www.hlidanizdarma.cz.
Do ústředny může být zapojeno více PIR detektorů s kamerou, nezvaný návštěvník si tak bude chvíli připadat jako na přehlídkovém molu.
Přesto se dá JA-84P používat i bez komunikátoru a modulu pro zpracování dat. Pořízené fotografie zůstanou uloženy v interní paměti, která je přístupná přes USB port.
Zdroj: Tisková zpráva společnosti Jablotron
Více na stránkách www.jablotron.cz.
U Hostivaře jsem podobný problém nezaznamenala, spíš u Pankráce, ale opraveno, děkuji za upozornění.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…