Hotel Clara Futura je umístěn do historické budovy arcibiskupského zámku. Původní měšťanská tvrz z počátku 14. století, přestavěná v renesanční a raně barokní době. V budově zámku byly umístěny všechny funkce hotelu. Unikátní prostor nádvoří byl zastřešen skleněnou subtilní „stanovou“ střechou, umístěnou nad úroveň korunní římsy. Toto řešení umožnilo ho využít jako hotelové lobby s recepcí, lobby barem, společenským prostorem, navazujícím na restauraci s kapacitou 80 míst. Restaurace díky interiérovému návrhu nabízí menší či větší prostory s různým charakterem prostředí. Terasou je přímo propojena s obnoveným zámeckým parkem. Otevřené ochozy kolem atria hotelu tvoří hlavní přístupové komunikace k pokojům. Skleněný panoramatický výtah, vložený do atria, propojuje jednotlivé úrovně a nenarušuje historické konstrukce zámku. Hotel má 40 pokojů různého standardu, nejvýznamnější jsou svatební apartmán s obnovenými nástěnnými malbami původní zámecké kaple. Dále pak arcibiskupský apartmán a salonek s původním malovaným stropem.
Nová zahrada byla rozdělena na dvě části – menší meditativní zahrada se stupňovitými ochozy pro sezení je umístěna v sevřeném prostoru parku, velká zahrada potvrzuje hlavní osu zámku, je spojena se zámeckou oborou.
Autorská zpráva
Autoři: Oldřich Hájek, Jaroslav Šafer; spoluautoři Olga Kostřížová, Pavel Lesenský, Jakub Koníř, Barbora Škorpilová; spolupráce Aleš Marek, AED project a.s.
Autoři: Oldřich Hájek, Jaroslav Šafer; spoluautoři Olga Kostřížová, Pavel Lesenský, Jakub Koníř, Barbora Škorpilová; spolupráce Aleš Marek, AED project a.s.
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,
Nějak tomu nerozumím. V článku se píše o fasádním stínícím prvku, ale fotky a část textu je o vnitřní stěně.…
co na to říci - na Mercerově stupnici kvality měst se na prvých třech místech obvykle střídají Vídeň, Curich a…