Rekonstrukce zámku a zahrad

Pozitivní napětí mezi starým a novým, mezi poselstvím předků a naším soudobým přínosem. Výzva oživit historické prostory, vrátit jim původní hodnotu a obohatit je o prvky soudobé architektury. Znovu vytvoření odkazu původních zahrad a parku. 

Hotel Clara Futura je umístěn do historické budovy arcibiskupského zámku. Původní měšťanská tvrz z počátku 14. století, přestavěná v renesanční a raně barokní době. V budově zámku byly umístěny všechny funkce hotelu. Unikátní prostor nádvoří byl zastřešen skleněnou subtilní „stanovou“ střechou, umístěnou nad úroveň korunní římsy. Toto řešení umožnilo ho využít jako hotelové lobby s recepcí, lobby barem, společenským prostorem, navazujícím na restauraci s kapacitou 80 míst. Restaurace díky interiérovému návrhu nabízí menší či větší prostory s různým charakterem prostředí. Terasou je přímo propojena s obnoveným zámeckým parkem. Otevřené ochozy kolem atria hotelu tvoří hlavní přístupové komunikace k pokojům. Skleněný panoramatický výtah, vložený do atria, propojuje jednotlivé úrovně a nenarušuje historické konstrukce zámku. Hotel má 40 pokojů různého standardu, nejvýznamnější jsou svatební apartmán s obnovenými nástěnnými malbami původní zámecké kaple. Dále pak arcibiskupský apartmán a salonek s původním malovaným stropem. 

Nová zahrada byla rozdělena na dvě části – menší meditativní zahrada se stupňovitými ochozy pro sezení je umístěna v sevřeném prostoru parku, velká zahrada potvrzuje hlavní osu zámku, je spojena se zámeckou oborou.

Autorská zpráva

Autoři: Oldřich Hájek, Jaroslav Šafer; spoluautoři Olga Kostřížová,  Pavel Lesenský, Jakub Koníř, Barbora Škorpilová; spolupráce Aleš Marek, AED project a.s.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*