RK 20

Klient si pořídil malý byt s terasou v posledním patře paneláku. Jeho špatný stav předpokládal kompletní rekonstrukci. Zadání bylo poměrně volné, byt byl určen k pronájmu, v budoucnu jako případné útočiště pro jednoho z potomků. Hlavním požadavkem byla účelnost a estetická kvalita prostoru. Pro naši práci byla velmi důležitá investorova otevřenost a důvěra, které se otiskly v uceleném výsledku, který na poměrně malé ploše nabízí nezbytné atributy současného bydlení.

Navrhli jsme jednoduché, až diagramatické členění na funkční zóny. Kuchyně, koupelna a prádelna jsou přimknuty k instalačnímu jádru, kolmo ke kuchyni jsou pak seřazeny tři trakty: obytný prostor, pracovna a ložnice. Tyto funkce vymezují dělicí panely, jež umožňují kombinaci životních situací. Členění prostoru podporuje také osvětlení, které nabízí různé režimy a míru intimity.

Podpořili jsme přirozenou extenzi obytného prostoru na terasu, z níž je výhled na celou Prahu. Pobyt venku i uvnitř, respektive pohyb tam a zpět zpříjemňují dvě široká posuvná křídla nové prosklené stěny a šikmá screenová roleta na celou šíři bytu.
 
Otevření interiéru na terasu si vyžádalo specifické řešení radiátorového soklu, který je vyzvednut nad podlahu. Obklad kaučukem a mřížka topení ve stejném odstínu přispívá k lehkosti tohoto elementu a soudržnosti celého interiéru. Veškeré vybavení bytu bylo vytvořeno na míru a v maximální míře integrované. V předsíni jsou prostorná šatní skříň s botníkem a úklidová skříň s vestavnou pračkou, sušičkou a košem na prádlo, do nějž vede shoz z koupelny přimknuté z druhé strany instalačního jádra. Pro absolutní komfort je byt, na žádost klienta, vybaven akustickými předstěnami a klimatizací integrovanou do horních skříněk kuchyňské linky.

Vybavení a materiály: kaučuková podlaha noraplan®, dělicí panely z borové překližky, vestavěný nábytek z bílého lamina a borové překližky, modřínová terasa.

Autorská zpráva
Foto: Aleksandra Vajd

Autoři: Markéta Zdebská, Marek Žáček
Užitná plocha: 36 m2 +terasa 12 m2

Další realizace od stejného autora:
RK 17
RK 14

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*