Rustonka 2

Architektonická a projekční společnost OBERMEYER HELIKA a.s. aktuálně dokončuje na pozici projektanta Administrativní budovy Rohanské nábřeží (Rustonka 2) práci, které se věnuje od roku 2017. Dne 23. června proběhla úspěšná kolaudace a v OBERMEYER HELIKA nyní finalizují dokumentaci skutečného provedení stavby. Developerem projektu je společnost J&T REAL ESTATE CZ. Ta administrativní budovy už předala budoucím uživatelům, společnosti J&T Banka, a.s.

Na projektu administrativních budov RUSTONKA 1C a RUSTONKA 2 se podílíme již pátým rokem. Konkrétně u budovy 2 jsme se věnovali činnostem jako řešení statiky, koordinace technických rozvodů, ale také přípravě tendrové dokumentace fit-outů, tedy prostor pro budoucí nájemce,“ komentuje dlouhodobou spolupráci na projektu Josef Knížek, vedoucí projektu OBERMEYER HELIKA a.s. „Pro generálního dodavatele projektu CMC jsme zastávali funkci hlavního inženýra projektu. Nyní dokončujeme dokumentaci skutečného provedení stavby,“ doplňuje Josef Knížek.

Novostavby jsou součástí komplexu administrativních budov Rustonka v Praze 8 – Karlíně na místě bývalého areálu Pražské strojírny Rustonka. Nabízí moderní a flexibilní kancelářské, obchodní a gastronomické prostory na ploše 30 000 m2 v obou budovách. Osmipodlažní budova Rustonka 2 s plochou 16 000 m2 bude plně využita J&T Bankou. Kapacita kanceláří čítá cca 750 pracovních míst. Zde OBERMEYER HELIKA a.s. pracovala nejenom na Shell & Core, ale zároveň také na fitoutech pro budoucího nájemce. Uspořádání vnitřních prostor bylo navrženo na míru společnosti J&T Banka dle konkrétních požadavků zaměstnanců a potřeb společnosti.

Budovy nabízí komfortní administrativní plochy v nadzemních podlažích. Přízemí staveb jsou řešena jako veřejně přístupná a návštěvníci zde mohou využívat nabídku služeb, jako jsou restaurace, kavárna a obchody. V podzemních podlažích jsou umístěny garáže, skladovací prostory a technologické zázemí budov. Část technologií je realizována také na střeše budov. Významnou část střechy zaujímají pobytové terasy pro zaměstnance. Administrativní budovy byly navrženy tak, aby splňovaly podmínky pro získání certifikace LEED Gold.
tisková zpráva


Doplněno Stavbaweb:
Projekt na stránkách CMC ARCHITECTS.Projekt na stránkách OBERMEYER HELIKA.
Oficiální webové stránky: Rustonka 

Související články:
Rustonka  22.2.2016
IPR Praha nesouhlasí se zbouráním Rustonky  13.3.2014
Areál Rustonky v Praze čeká přestavba  28.11.2007

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Smutné. Zase kanceláře. Skončí pracovní doba, zaměstnanci úřadů i obchodů odejdou, okna zhasnou, celá čtvrť se vylidní – kdo by tam šel večer do restaurace nebo do kavárny? Čí budou večer ty ulice?

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*