Správa železnic vypisuje architektonickou soutěž na mosty pod Vyšehradem

Novou podobu železničních mostů pod Vyšehradem přinese už brzy architektonická soutěž, kterou Správa železnic zahájí v následujících dnech. Požadované řešení má umožnit převedení tří kolejí přes řeku Vltavu s návrhem nové železniční zastávky na Výtoni. Součástí zadání je také převedení pěší a cyklistické dopravy. Předpokládá se, že řešení vyvolá nové uspořádání oblasti Výtoně. Soutěž proběhne podle pravidel České komory architektů.

Podmínky zadání byly intenzivně konzultovány s památkáři s cílem zajistit, aby výsledné řešení bylo v co největším souladu s veškerými chráněnými veřejnými zájmy. Soutěžící mají za úkol respektovat požadavky památkové péče a zároveň i všechny relevantní předpisy a normy.

Počet účastníků soutěže není omezen, přihlášení ale musí prokázat požadovanou kvalifikaci.  Stanoven není ani finanční limit nákladů. Požadavky zadání směřují ke kvalitnímu a technicky vyhovujícímu řešení přemostění. Hodnotící komise je tvořená zástupci Správy železnic, Magistrátu hlavního města Prahy, městské části Praha 5, ČVUT, Klubu za starou Prahu a vybranými architekty. Mezi přizvanými odborníky jsou mimo jiné i zástupci Národního památkového ústavu. Komise během soutěže vybere maximálně šest návrhů, které budou následně příslušnými účastníky dopracovány. Vítěz soutěže by měl být znám na začátku příštího roku.

Veřejná zakázka: Železniční mosty pod Vyšehradem

Zdroj: Správa železnic

Související články:

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*