Projekční tým MEA navrhl nosnou konstrukci umělých hnízdišť z kompozitního materiálu. Přední stěna, horní ochranná stříška a zadní nosná konstrukce, která se zabudovává do země, jsou vyrobeny z kompozitních plných desek. Ostatní části a vnitřní obydlí pro ptáky jsou z jiných materiálů. Kolem řeky je takto rozmístěno 7 ks ptačích budek. Každá je o rozměrech 3,5 x 1,5 x 2,2 m.
Vzhledem k tomu, že se konstrukce zabudovává do země v dosahu vody, bylo potřeba zvolit materiál, který vydrží toto náročné prostředí. S ohledem na záměr bylo také nutné, aby konstrukce byla bezúdržbová. Kompozitní materiál je lehký, snadno se krátí, a tudíž se z něj dají postavit i atypické konstrukce. Nízká váha hnízdišť také nezpůsobovala komplikace při umístění v přírodě bez dobrých přístupových cest.
Silnice, dálnice, železnice, mosty i náročné chemické nebo energetické provozy používají kompozitní konstrukční prvky. Předurčuje je k tomu jejich dlouhá životnost, nízké nároky na údržbu, bezpečné protiskluzové, protipožární vlastnosti a odolnost vůči olejům a korozi. Nízká váha roštů a profilů snižuje celkové zatížení konstrukcí.
Více o kompozitních konstrukcích: www.mea-odvodneni.cz/mea-kompozity/kategorie/5
podle podkladů společnosti MEA Water Management
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.