Zónu Cidlina v Jičíně vyprojektuje Rehwaldt Landscape Architects

(ČTK) – Projektovou dokumentaci na výstavbu odpočinkové zóny Cidlina v Jičíně udělá ateliér německé společnosti Rehwaldt Landscape Architects. Architekti vypracují za 3,23 milionu korun včetně DPH dokumentaci pro územní řízení, pro povolení i pro provedení stavby. Vše by mělo být hotovo na jaře roku 2022. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Jireš. Myšlenka vytvořit z území kolem Cidliny odpočinkovou zónu je stará 20 let.

Původně mělo projekt zóny vytvořit uskupení architektů Klára Novotná, Karel Novotný, Tereza Mirská a Jiří Neuvirt, které loni vyhrálo krajinářsko-architektonickou soutěž na podobu zóny. Kvůli neshodě na ceně ale architekti od chystaného kontraktu s městem letos odstoupili. Město pak oslovilo druhého v pořadí, firmu Rehwaldt Landscape Architects. Smlouvu s ní radnice podepsala v pátek. V ČR má firma například zakázku na přeměnu Karlova náměstí v Praze.

Projektanti nejprve dopracují svůj návrh odpočinkové zóny dle nových požadavků veřejnosti a města. „Poté přijde na řadu sestavení dokumentace pro umístění stavby. Dále vznikne dokumentace pro stavební povolení a poté pro provedení stavby,“ uvedl mluvčí. Následně bude moci město vypsat soutěž na firmu pro stavbu zóny. Z projektové dokumentace by měl vyplynout i odhad nákladů na vybudování zóny. Podle radnice půjde o desítky milionů korun.

Zóna o rozloze 7,5 hektaru má vzniknout na dosud nevyužívaném území mezi sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou nedaleko průmyslových závodů. Přeměna oblasti by měla být postupná a trvat má několik let. Lokalita je důležitá zejména pro lidi ze sídliště Nové Město, u kterého žádný park či veřejná zeleň nejsou.

V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, herní místa a hřiště pro děti i dospělé, psí hřiště, pumptracková dráha pro jízdu na kole, několik mostů a lávek, odpočinková místa, skatepark, letní kino, grilovací koutky, trať pro in-line bruslení či kopec pro sáňkování.

Doplněno Stavbaweb:
Návrh řešení Odpočinkové zóny Cidlina ateliéru Rehwaldt Landscape Architects najdete na stránkách soutěže ZDE.
Vítězné návrhy soutěže najdete i na stránkách ČKA.
Informace o historii soutěže najdete i na stránkách mujicin.cz: Odočinková zóna Cidlina
Rehwaldt Landscape Architects

Související články:
Jičín chystá dokumentaci pro odpočinkovou zónu Cidlina  17.12.2019
Odpočinková zóna Cidlina v Jičíně  – výsledky soutěže  29.8.2019
Odpočinková zóna Cidlina  – Město vypsalo architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu odpočinkové zóny  8.3.2019
Odpočinková zóna Cidlina  – Město vypíše architektonicko-krajinářskou soutěž o návrh na podobu odpočinkové zóny  5.12.2018

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Němci levnější než Češi? Někdo je asi zpovykaný.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*