Dům pro rodinnou rekreaci na kraji města

Dům pro rodinnou rekreaci na kraji města

(7. 10. 2020) GEBAS atelier

   
 
 
 
 

Dům pro rodinnou rekreaci na kraji města

Jedná se o nepodsklepený, dvoupodlažní objekt pro rodinou rekreaci se šikmou střechou. Zpevněná plocha pro přístup a příjezd na pozemek je nově navržena. Na pozemku se nachází parkovací stání u objektu v místě zpevněné plochy a parkovací stání slouží výhradně k využití majitelů objektu.

Z důvodu architektonického ztvárnění objektu a docílení plasticity fasády je na objektu vystřídáno více materiálů. Fasády objektu jsou řešeny omítkou, kamenným obkladem a obkladem z fasádních desek Fundermax. Na celém objektu jsou plastová okna a dveře, barva v exteriéru antracit a v interiéru světlé dřevo. Objekt má tvar písmene T a sedlovou střechu.

Chata je založena klasicky na základových pasech z prostého betonu s vyzděným horním stupněm ze ztraceného bednění a železobetonovou základovou deskou. Pro realizaci stavby objektů je zvolena technologie dřevostavby, sendvičového zdiva z Fermacell desek a minerální izolace. Stropy jsou provedeny jako dřevěné z dřevěných trámů. Objekt je kompletně izolován proti zemní vlhkosti (nepředpokládá se tlaková voda), vlastní hydroizolace je provedena jako plynotěsná pro eliminaci jakéhokoliv možného rizika pronikání radonu z podloží. Objekt je kompletně tepelně izolován. Na střechy je použita střešní krytina Capacco. Okna jsou plastová barva antracit, vnitřní dveře dřevěné – obložkové dýhované. Rozvody TZB v plastu, elektroinstalace v mědi.

Zastavěná plocha: 106,73 m2.
Celková užitná plocha: 157,34 m2.
Plocha zastřešených teras: 37,20 m2.
Plocha nezastřešených teras: 9,36 m2.
Zpevněná plocha chodníčku: 26,80 m2
Zpevněná plocha stání pro OA: 36,36 m2
Započetí stavby: 4/2017
Dokončení stavby: 4/2019

Autorská zpráva

Mohlo by vás také zajímat:
Rodinný dům ve svahu nad Dobříší
Víkendový dům Nad lomem
Dlouhý dům ve svahu
Víkendový srub


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz