Dům pro rodinnou rekreaci na kraji města

Dům pro rodinnou rekreaci na kraji města

(7. 10. 2020) GEBAS atelier

   
 
 
 
 

Dům pro rodinnou rekreaci na kraji města

Jedná se o nepodsklepený, dvoupodlažní objekt pro rodinou rekreaci se šikmou střechou. Zpevněná plocha pro přístup a příjezd na pozemek je nově navržena. Na pozemku se nachází parkovací stání u objektu v místě zpevněné plochy a parkovací stání slouží výhradně k využití majitelů objektu.

Z důvodu architektonického ztvárnění objektu a docílení plasticity fasády je na objektu vystřídáno více materiálů. Fasády objektu jsou řešeny omítkou, kamenným obkladem a obkladem z fasádních desek Fundermax. Na celém objektu jsou plastová okna a dveře, barva v exteriéru antracit a v interiéru světlé dřevo. Objekt má tvar písmene T a sedlovou střechu.

Chata je založena klasicky na základových pasech z prostého betonu s vyzděným horním stupněm ze ztraceného bednění a železobetonovou základovou deskou. Pro realizaci stavby objektů je zvolena technologie dřevostavby, sendvičového zdiva z Fermacell desek a minerální izolace. Stropy jsou provedeny jako dřevěné z dřevěných trámů. Objekt je kompletně izolován proti zemní vlhkosti (nepředpokládá se tlaková voda), vlastní hydroizolace je provedena jako plynotěsná pro eliminaci jakéhokoliv možného rizika pronikání radonu z podloží. Objekt je kompletně tepelně izolován. Na střechy je použita střešní krytina Capacco. Okna jsou plastová barva antracit, vnitřní dveře dřevěné – obložkové dýhované. Rozvody TZB v plastu, elektroinstalace v mědi.

Zastavěná plocha: 106,73 m2.
Celková užitná plocha: 157,34 m2.
Plocha zastřešených teras: 37,20 m2.
Plocha nezastřešených teras: 9,36 m2.
Zpevněná plocha chodníčku: 26,80 m2
Zpevněná plocha stání pro OA: 36,36 m2
Započetí stavby: 4/2017
Dokončení stavby: 4/2019

Autorská zpráva

Mohlo by vás také zajímat:
Rodinný dům ve svahu nad Dobříší
Víkendový dům Nad lomem
Dlouhý dům ve svahu
Víkendový srub


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz