Dům u Meteoru

Dům u Meteoru

České Budějovice

(24. 2. 2021) Archport

   
 
 
 
 

Dům u Meteoru

Část rodinného domu stojí na půdoryse původního objektu, přístavba je záměrně vzdálena, abychom zachovali hmotovou podobnost sousedních domů. Tento záměr podporuje dle našeho názoru i skutečnost, že přístavba je o jedno podlaží nižší. Objekt je výtvarně dělen na tři svébytné hmoty: jednopodlažní přístavbu, nejvyšší střední část, která vytváří nároží a mírně sníženou hmotu. Význam nejvyšší hmoty podporuje fasáda z jemně profilovaného plechu, zbylé dvě mají fasádu z jemně strukturované bílé omítky. Všechny tři hmoty mají pultové střechy. V části odvrácené od ulice na dům navazuje prostorná terasa s dřevěným roštem.

 
Objekt má jedno podzemní podlaží a dvě podlaží nadzemní. V suterénu jsou skladovací prostory, garáž, technická místnost a koupelna. Toto podlaží má dva vstupy ze zahrady, schodiště je propojuje s prvním nadzemním podlažím.
 
První nadzemní podlaží je tvořeno třemi výškovými úrovněmi. Nachází se tu obývací pokoj propojený s kuchyní, dvě kanceláře s vlastní toaletou, koupelna, prádelna a vstup. Na kuchyň navazuje terasa. V druhém nadzemním podlaží jsou tři ložnice a koupelna. Druhé a první nadzemní podlaží propojuje otevřené vřetenové schodiště.

Autorská zpráva

Autor: Archport – David Dvořák, Vojtěch Hybler

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
48.9756578
14.4802550
Dům u Meteoru

Dům u Meteoru
České Budějovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz