Dům u Meteoru

Dům u Meteoru

České Budějovice

(24. 2. 2021) Archport

   
 
 
 
 

Dům u Meteoru

Část rodinného domu stojí na půdoryse původního objektu, přístavba je záměrně vzdálena, abychom zachovali hmotovou podobnost sousedních domů. Tento záměr podporuje dle našeho názoru i skutečnost, že přístavba je o jedno podlaží nižší. Objekt je výtvarně dělen na tři svébytné hmoty: jednopodlažní přístavbu, nejvyšší střední část, která vytváří nároží a mírně sníženou hmotu. Význam nejvyšší hmoty podporuje fasáda z jemně profilovaného plechu, zbylé dvě mají fasádu z jemně strukturované bílé omítky. Všechny tři hmoty mají pultové střechy. V části odvrácené od ulice na dům navazuje prostorná terasa s dřevěným roštem.

 
Objekt má jedno podzemní podlaží a dvě podlaží nadzemní. V suterénu jsou skladovací prostory, garáž, technická místnost a koupelna. Toto podlaží má dva vstupy ze zahrady, schodiště je propojuje s prvním nadzemním podlažím.
 
První nadzemní podlaží je tvořeno třemi výškovými úrovněmi. Nachází se tu obývací pokoj propojený s kuchyní, dvě kanceláře s vlastní toaletou, koupelna, prádelna a vstup. Na kuchyň navazuje terasa. V druhém nadzemním podlaží jsou tři ložnice a koupelna. Druhé a první nadzemní podlaží propojuje otevřené vřetenové schodiště.

Autorská zpráva

Autor: Archport – David Dvořák, Vojtěch Hybler

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
48.9756578
14.4802550
Dům u Meteoru

Dům u Meteoru
České Budějovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz