DOCK IN FOUR

DOCK IN FOUR

(10. 8. 2020) Schindler Seko architekti

   
 
 
 
 

DOCK IN FOUR

Developerská skupina CRESTYL zkolaudovala v červnu novou administrativní budovu DOCK IN FOUR, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Do objektu nabízejícím 20 tisíc m2 kanceláří a 3 tisíce m2 prostor pro služby se tak již postupně stěhují noví nájemci. Budova je prakticky celá pronajatá, volných je pouze několik procent ploch. Stavba s osobitým stylem s množstvím balkonů a teras navazuje na úspěšné první tři etapy kanceláří DOCK IN, z nichž poslední byla dokončena na konci roku. K největším nájemcům v nové budově patří komunikační skupina Publicis a společnosti Henkel a Hornbach.

DOCK IN FOUR nabízí v šesti patrech 20 tisíc m2 pronajímatelné plochy kanceláří ve vysokém standardu a další tři tisíce m2 obchodních prostor pro restaurace a služby. Administrativní budova svým stylem plně navazuje na předchozí etapy, autorem architektonického návrhu je kancelář Schindler Seko architekti. Objekt nabízí téměř tisíc m2 balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova je umístěna mezi Libeňským mostem a zbylou částí celého kampusu DOCK. V podzemí je téměř 250 parkovacích míst.

Komerční část DOCK IN pražského projektu DOCK má celkem pět fází. Projekt DOCK je koncipován jako kombinace klidného bydlení a kanceláří s promenádou u vody. V kampusu DOCK bude i nový relaxační park o rozloze jednoho hektaru, který nabídne odpočinek v zeleni s vodními prvky a lavičkami, ale i možnost sportovního vyžití. Sportovci ocení i speciální běžeckou tartanovou dráhu okolo celého areálu, který je i napojen na městské cyklostezky vedoucí do centra města a do Troje. Samozřejmostí je zázemí v podobě sprch, šaten a míst pro umístění kol přímo v budově.

Celková podlahová plocha komerčního areálu DOCK IN činí přibližně 80 tisíc m2. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu jsou ale i obchody, kavárny a restaurace. Samozřejmostí ve všech administrativních budovách DOCK IN jsou dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrická kola, úsporné osvětlení, ale i dešťové senzory, které umožní šetřit vodou při zavlažování venkovní zeleně.


O projektu DOCK:
Nová pražská čtvrť DOCK se nachází v lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK je stavěn v několika etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Součástí kampusu je i privátní jachtařský klub s marinou, park, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun. V současné době je již dokončena kancelářská budova DOCK IN ONE, DOCK IN TWO, DOCK IN THREE a DOCK IN FOUR, marina a všechny tři rezidenční komplexy DOCK Marina View, DOCK River Watch a DOCK Marina Boulevard.


Projekt DOCK IN na stránkách ateliéru Schindler Seko Architects.

tisková zpráva, Stavbaweb

zdroj foto: Crestyl

Související články:
DOCK in TWO  25.6.2018
DOCK IN THREE  10.11.2017
DOCK IN TWO  30.6.2017

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz