Interiér kanceláří ŠKoFIN

Interiér kanceláří ŠKoFIN

(1. 11. 2019) Písek Seyček Architekti

   
  • Barevné řešení

 
 
 
 

Interiér kanceláří ŠKoFIN

Koncept návrhu má tři základní úrovně barevného, prostorového a dispozičního řešení. Jako hlavní iniciace návrhu sloužily firmou propagované hodnoty - důvěra, odpovědnost, odvaha, nadšení a orientace. Těmto hodnotám v rámci barevného řešení byly vybrány odpovídající barvy a podlaží budovy dle charakteru oddělení, které se v daném podlaží nachází. Tímto procesem dostalo každé patro specifickou barvu, propisující se do interiérových prvků (koberců, stěn, částí nábytků, zastínění oken atd.). Barevnost doplnily v další vrstvě grafické úpravy, které tematicky podporují firemní principy, jako jsou mobilita, výše uváděné firemní hodnoty, vše kombinováno se symboly automobilů v grafické zkratce.

Další koncepční úrovní je prostorové řešení, kde z nevyužívaného vnitřního atria budovy se stává odpočinkový prostor s posezením a doplňkovou zelení. K atriu se (na rozdíl od původních kanceláří) přisadily zasedací místnosti. Zasedací místnosti nepotřebují tolik přirozeného světla jako kanceláře a mohou být také jinak vybavené. Na zasedací místnosti (skrz prosklené dělící příčky) navazují barevně výrazné společné prostory a komunikace. Rozvolněné společné prostory obsahují "objekty" - telefonní místnosti, studovny, malé jednací místnosti, odpočinkové prostory... a čajové kuchyňky, na každém podlaží jednu. Na společné prostory a komunikace jsou napojeny samotné kancelářské prostory, které obíhají po obvodu celé budovy. Návrh reaguje na požadavek dispoziční otevřenosti a technologické souvislosti (vzduchotechnika, vytápění) řešením stěn mezi jednotlivými kancelářemi a společnými prostory. Stěny nedosahují až k podhledům, vznikají pásové otvory a místo dveří zůstávají rozšířené průchody. Řešení počítá, že v případech místností, které musí být kompaktně odděleny od okolních prostorů, jsou prostupy přes prosklené dveře a otvory zasklené. Estetika a barevnost kancelářských místností je decentnější, pouze v určitých interiérových doplňcích (částí nábytků, zastínění oken atd.) se propisuje charakteristická barevnost podlaží.

Dispoziční řešení (space plan) navazuje na skutečnost, že společnost ŠkoFIN s.r.o. je členěna na jednotlivá oddělení (vedení společnosti; oddělení finanční, správní, marketing, právní, personální; Credit & Risk; IT; strategický rozvoj), kterým bylo přiřazeno vhodné umístění vůči prostorovým nárokům, personální struktuře daného oddělení a dle vzájemného vztahu k jiným úzce spolupracujícím oddělením...
AUTORSKÁ ZPRÁVA


Místo: Budova Aragonit - Pekařská 6, Praha 5
Autoři: Jiří Písek, Jan Seyček, Jan Krauz
Termín: 2012-2014
Fotografie: Viktor Jelínek 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 11. 2019 17:37:32. Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. arch
4. 11. 2019 17:08:03. Re: Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. Arch. Seyček

6. 11. 2019 15:36:45. Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. Jitka
7. 11. 2019 16:47:23. Re: Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. Arch. Seyček

 
 
 
 

1. 11. 2019 17:37:32. Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. arch

  Ja chapu, ze na to nebyl rozpocet, ale ty kazetovy podhledy jsou strasnej mor. To se pak clovek muze snazit jak chce, ale pokud ma kancl kazetovy podhledy, tak se z toho neco dobryho vykouzli jen tezko.

4. 11. 2019 17:08:03. Re: Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. Arch. Seyček

  Ano, máte pravdu. Kazetové stropy jsou již dávno přežité řešení a velice jsme usilovali o modernější přístup. Ale jednalo se o rozsáhlou rekonstrukci se značně omezeným rozpočtem, kde byl hlavně kladen důraz na celkové zpřehlednění dispozic a vytvoření modernějšího pracovního prostředí, což se dle reakcí uživatelů docela podařilo. Pro zajímavost jsme také na konec prezentace zařadili fotografie původního stavu.

6. 11. 2019 15:36:45. Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. Jitka

  V takovéhle kanceláři bych se zbláznila hned první den. Minimální pracovní plocha, narušená komfortní zóna (další lidi moc blízko), spousta hovoru (neříkejte mi, že těch 20 lidí tam pořád mlčí), ...
Mladým lidem to možná nevadí, ale jak dlouho to vydrží? A co potom?
Pokud někomu stačí k práci jen počítač a tři přihrádky na papír, tak může klidně pracovat i z domova. A firma nemusí kanceláře vůbec stavět. Stačí zasedačky na občasné schůzky.

7. 11. 2019 16:47:23. Re: Re: Interiér kanceláří ŠKoFIN. Arch. Seyček

  Rozumím Vašim připomínkám. Lze k tomu jen říci, že záleží na konkrétní firmě, jaké svým zaměstnancům zajistí pracovní prostředí. V kancelářích ŠkoFINu vznikaly různě veliké kanceláře s různým počtem pracovníků, záleželo na tom, co který pracovník vykonává, zda je práce týmová či individuální atd. Byly realizovány speciální paravanové místnosti na telefonní hovory a větší na týmové setkávání.
Je pravdou, že kanceláře typu openspace (větší kancelář bez rozdělení příčkami) je populárnější u vedení společnosti než u samotných zaměstnanců tzn. otevřenost/přehlednost vs. soukromí.
Také v kancelářích ŠkoFINu byla realizována sdílená pracovní místa, což znamená, že zaměstnanec nemá svůj konkrétní pracovní stůl, ale pouze skříň s nezbytným zázemím. Když má pracovní povinnost spojenou s nutností osobní účasti ve firmě, tak je pro něho připraveno univerzální pracovní místo, tím se dosáhlo jisté minimalizace prostorů s kancelářskou funkcí.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz