IPR vypíše soutěž na podobu okolí svého sídla

IPR vypíše soutěž na podobu okolí svého sídla

(21. 5. 2020) Soutěž na novou podobu venkovních prostor bude vypsána letos na podzim

 
 
 
 

IPR vypíše soutěž na podobu okolí svého sídla

(ČTK) - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) vypíše soutěž na novou podobu okolí svých budov v areálu Emauz. V příštím roce pak vybere firmu, která provede rekonstrukci budov. Na dotaz ČTK to ve středu 20. května  sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. Budovy od architekta Karla Pragera mají mimo jiné problémy se statikou a zatéká do nich. Náklady oprav zatím nejsou známy. IPR má na starosti územní plánování ve městě.

"Přípravy na rekonstrukci budov a okolí IPR nadále pokračují. Aktuálně zjišťujeme potřeby a názory zaměstnanců na vnitřní a venkovní prostory institutu,"
uvedl Vácha.

Na základě výstupů z takzvaných participačních aktivit bude upraven již existující projekt na rekonstrukci budov. "Dále budou výstupy využity k přípravě zadání soutěže na proměnu venkovních prostor," uvedl mluvčí.

Soutěž na novou podobu venkovních prostor bude vypsána letos na podzim. Na firmu, která zrekonstruuje budovy, institut vypíše tendr v příštím roce.

Rekonstruovány a zpřístupněny budou historické schody do Podskalí, do ulice Pod Slovany. Areál bude propojen s opravenými zahradami Emauzského opatství, vzniknou rekreační a pobytové plochy, bude upravena síť cest a z areálu zmizí auta. Vznikne nový orientační systém, lavičky, koše a osvětlení.

Ve špatném stavu jsou Pragerovy 'kostky'. Týká se to například použitého závěsného konstrukčního systému, který ani nevyhovuje dnešním normám. Kromě toho, že budou všechny tři budovy opraveny, vznikne nový systém hospodaření s dešťovou vodou a střechy budou takzvaně zelené. Na některých z nich budou zpřístupněny střešní terasy. To by se mělo týkat zejména budovy Centra architektury a městského plánování (CAMP).

Architekt Karel Prager navrhl například budovy bývalého Federálního shromáždění. Budovy byly postaveny na konci 60. let ve stylu takzvaného brutalismu.

Související články:
IPR opraví své sídlo   4.1.2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

23. 5. 2020 08:53:58. Re: IPR vypíše soutěž na podobu okolí svého sídla. Jitka

  Tohle by mohla být příležitost, jak konečně vyřešit jednoduchou cestu od zastávek MHD na Palackého náměstí ke vstupu do VFN. Co nejkratší a jen s jedním přechodem. Dnes je nejkratší cesta alibisticky označena zákazem vstupu a chodník je přehražen, ale to paradoxně nutí chodce vstupovat do vozovky na nebezpečných místech.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz