Lightway světlovody v rodinném domku na okraji Prahy

Lightway světlovody v rodinném domku na okraji Prahy

(26. 9. 2019) Hlavním posláním Lightway světlovodů bylo přivést světlo do podkrovních místností a garáže bez oken

   
 
 
 
 

Lightway světlovody v rodinném domku na okraji Prahy

Dům se nachází v klidné části v nenápadné ulici a na první pohled vypadá úplně obyčejně. To je ale jen zdání. Uvnitř je velký a prostorný, s velkou zahradou, francouzskými okny a rozlehlou verandou. Klasický styl, v kombinaci s moderními prvky, dává celému interiéru velice příjemný ráz. Malým problémem byly podkrovní prostory, které potřebovaly „rozsvítit“.

Lightway v podkroví i v garáži
Hlavním posláním Lightway světlovodů bylo přivést světlo do podkrovních místností a garáže bez oken. V pracovně a malé domácí posilovně současně byly instalovány čtyři světlovody. Další světlovod prosvětluje podkrovní hrací plochu pro děti na protější straně domu. Tato místnost je sice o poznání menší, nicméně jak sám pan majitel konstatoval, ještě jeden světlovod by to zde sneslo. Třetí osvětlovanou místností je garáž, která je zcela bez oken. Dvojice světlovodů jí ale i tak zajistí dostatek denního světla.

Lightway světlovody jsou všechny orientovány na sever. Čistě z důvodů praktických, neboť z jihu jde do domu – díky verandě a prostorným oknům – světla dost. Jak sám pan majitel říkal, schválně vybrali toto směrování, protože nechtěli mít v podkroví během teplých dnů jako ve skleníku. Současně není bez zajímavosti, že všechny světlovody jsou vybaveny zároveň též LED osvětlením. Přes den tedy přivádí denní svit a po setmění se jednoduše rozsvítí. Ještě dodejme, že o čerstvý vzduch se stará v celém domě rekuperační jednotka a také, že jde o dům nízkoenergetický, třídy A.

Průběh rekonstrukce a dojmy
Osazení světlovodů probíhalo ve třech fázích a majitelé byli s prací techniků společnosti Lightway plně spokojeni. Vše proběhlo rychle, čistě a bezproblémově. Kvalitu a provedení prověří až čas, pro konstruktivní závěr si prý máme přijet za 10 let, ale jak sami majitelé prohlásili: „Společnost Lightway známe, máme na ni skvělé reference a věříme, že jde o špičkový produkt, který vydrží velmi dlouho.“
www.lightway.cz

Architekt: ABTSMOLEN
Generální Dodavatel: Stavební výhoda s. r. o.
Realizace: 2016
Foto: Michal Ureš

Publikováno v časopise Stavba č. 3/2019, str. 86-87

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 2. 2020 11:04:39

Re: Re: Pankrác.

Je nyní 6141.

18. 2. 2020 22:08:26

Re: Žaloba ombudsmanky kvůli Šantovce Tower

Druhá největší městská památková rezervace Olomouc má pro svoji ochranu vyhlášené ochranné pásmo, které ale nic nechrání - chybí v něm totiž výrok... Magistrátní památkáři si tak flexibilně vymýšlejí podmínky ochrany či neochrany jak se jim zamane a jak kdo přitlačí. A nemohou si to vynachválit: v památkově identickém území sem tam zamítnou nadstavbu rodinného domu a sem tam „pustí“ 22 patrový mrakodrap, jak je vidět. Dovolím si prognózu: dojemná shoda mezi špičkami už několikáté olomoucké politické garnitury a úředníky magistrátu už prošla mnohokrát ohněm, a je na ni 100% spolehnutí. Jen pro připomenutí: 3-letá nečinnost magistrátu při soudem nařízené nápravě zrušené části územního plánu a při nevyhlášení dílčí stavební uzávěry, kladné stanovisko šéfky magistrátních památkářů (na třetí pokus) poté co ho 2x zrušil nadřízený orgán. A abych nezapomněla na „zásluhy“ jednoho z největších malých mužů Olomouce – ministra kultury Staňka, který tak dlouho odkládal jednoznačné rozhodnutí svého ministerstva k této cause, až ho pro jistotu raději vůbec nestihl udělat. Nebojte. Klapne to, A když bude nejhůř, pan Křeček není paní Šabatová. Šantovka Tower bude! A protože žijeme v právní státě, který garantuje rovnost šancí a předvídatelnost práva, po Šantovka Tower začnou v prstenci ochranného pásma kolem Městské památkové rezervace vyrůstat další a další a hanácké mrakodrápky. Magistrát totiž už nebude moci otočit na obrtlíku a další stavby nepovolit. Protože precedent je precedent, tak proč toho nevyužít? Byty v oblacích, z jejichž oken se při nedělním vepřo-zelo-knedlo a lahváči budete moci dívat na barokní skvosty hluboko pod vámi…No řekněte: kdo to má? Myslíte, že bude o zájemce nouze? A město Olomouc konečně prolomí svoji provinciálnost, konečně prorazí a stane se urbanistickou raritou Evropy. Ne kvůli už dávnou okoukanému historickému jádru, ale kvůli náhrdelníků „Nabob“ Towerů kolem něj.

18. 2. 2020 13:03:55

Re: Chata u jezera

siuper

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz